"Zwierzęta wokół nas"

Przez całą jesień trzecioklasiści współpracowali z kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 3 Przymierza Rodzin w Warszawie w ramach projektu "Zwierzęta wokół nas". Ich zadaniem było sprawdzenie hipotezy: w dużym mieście można spotkać inne zwierzęta niż na wsi. Najpierw uczniowie poznali się podczas videokonferencji, a potem wysłali swoje wizytówki. Kiedy już poznali lepiej uczniów drugiej szkoły, zajęli się obserwowaniem zwierząt, aby swoje obserwacje nanieść na wspólną kartę pracy. Wyniki obserwacji były dla nas nieco zaskakujące - nie spodziewaliśmy się, że w dużym mieście można spotkać tyle ptaków! Dodatkowo wykonaliśmy kilka zadań związanych ze zwierzętami: prezentacje, quizy, zagadki, rysunki. Efektem końcowym naszej współpracy był eBook o projekcie. Za ten projekt otrzymaliśmy Krajową Odznakę Jakości!