II Gminny Turniej Wiedzy o Krajach Angielskiego Obszaru Językowego

Dnia 7 maja w budynku Zespołu Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Stojadłach spotkały się drużyny gimnazjów Gminy Mińsk Mazowiecki.

Przedstawiciele szkół, wytypowani przez swoich nauczycieli języka angielskiego, rywalizowali w różnych dziedzinach wiedzy, dotyczącej Anglii. Zakres materiału obejmował geografię, historię, sztukę, media, żywność, zabytki - każdy mógł więc popisać się bogactwem informacji.

Konkurs miał charakter walki vabank. Drużyny wybierały pytania, które różniły się stopniem trudności i ilością przyznanych punktów. Jeśli ktoś nie bał się ryzykować mógł wiele zyskać. Można także było przejąć pytanie konkurentów, jeśli mieli oni problemy z odpowiedzią, a wtedy liczba punktów mogła być liczona nawet podwójnie. Ciekawostką były też pytania z niespodzianką. Kto miał szczęście mógł wygrać wiele prezentów nie znając nawet odpowiedzi.

Dodatkową konkurencją było wykonanie portretu brytyjskiej królowej. Każda drużyna wykonywała swoje „dzieło" dowolną techniką i przy użyciu dowolnych materiałów. Myślę, że nawet prace malarzy dworu angielskiego niewiele odbiegają od tych wykonanych w Stojadłach.

Gratulujemy wszystkim drużynom! Każda z nich może czuć się zwycięska, bo wiedza tych młodych ludzi niejednokrotnie zaskakiwała członków jury.

Dziękujemy naszym sponsorom: Wójtowi Gminy Mińsk Mazowiecki panu Sylwestrowi Dąbrowskiemu, Dyrektorowi Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim panu Tomaszowi Paudynie i panu Bogusławowi Zalewskiemu. Dzięki tym wspaniałym ludziom każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrody, które na pewno przydadzą się tym młodym ludziom nawet w szkołach średnich. Nagrody otrzymały także wszystkie szkoły biorące udział w turnieju.

Dyrektor Zespołu Szkół w Stojadłach dziękuję nauczycielce języka angielskiego naszej placówki pani Agacie Słodownik i nauczycielce Zespołu Szkół w Zamieniu pani Beacie Mironiuk za przygotowanie konkursu.

Liczymy, że będzie on na stałe wpisany w harmonogram gminnych uroczystości.

Anna Przybysz