Szkoła Podstawowa

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. eTwinning

eTwinning

 

Projekty:

 

"Zwierzęta wokół nas"

 

Przez całą jesień trzecioklasiści współpracowali z kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 3 Przymierza Rodzin w Warszawie w ramach projektu "Zwierzęta wokół nas". Ich zadaniem było sprawdzenie hipotezy: w dużym mieście można spotkać inne zwierzęta niż na wsi. Najpierw uczniowie poznali się podczas videokonferencji, a potem wysłali swoje wizytówki. Kiedy już poznali lepiej uczniów drugiej szkoły, zajęli się obserwowaniem zwierząt, aby swoje obserwacje nanieść na wspólną kartę pracy. Wyniki obserwacji były dla nas nieco zaskakujące - nie spodziewaliśmy się, że w dużym mieście można spotkać tyle ptaków! Dodatkowo wykonaliśmy kilka zadań związanych ze zwierzętami: prezentacje, quizy, zagadki, rysunki. Efektem końcowym naszej współpracy był eBook o projekcie. Za ten projekt otrzymaliśmy Krajową Odznakę Jakości!

 

Internet oczami dziecka - mój bezpieczny świat

Projekt realizowany wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 11 im. Stefana Batorego w Inowrocawiu i Szkołą Podstawową w Mszczonowie ma na celu uświadomić dzieciom zagrożenia i możliwości płynące z internetu. Wykorzystując różnicę w wieku uczestników chcemy przekazać sobie nawzajem wskazówki jak bezpiecznie poruszać się w sieci. Zależy nam na interakcji młodszych ze starszymi, wspólnym stworzeniu zasad bezpiecznego i kulturalnego korzystania z internetu. Działaniami projektowymi chcemy podkreślić, że dobre i pozytywne relacje międzyludzkie wymagają szacunku drugiej strony także w internecie. Projekt realizowany jest z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.

 

film1 

 film2

Spotkanie na żywo szkół biorących udział w projekcie

film1

film2

Produktem końcowym uczniów trzech współpracujących szkół jest prezentacja, w której zebrane zostały zasady bezpiecznego i kulturalnego zachowania w internecie: 

film3

Let's celebrate

Projekt skupia się na tradycjach związanych z obchodami Bożego Narodzenia i Wielkanocy w różnych krajach Europy. Uczniowie ze szkół podstawowych w Portugalii, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Litwie, Chorwacji, Turcji, Rumunii, Włoszech, Grecji, Finlandii, Danii i Polsce własnoręcznie wykonują kartki z życzeniami świątecznymi po angielsku oraz w języku ojczystym i wysyłają je do wszystkich partnerów projektu. Oprócz tego uczniowie wraz z nauczycielami przygotowują krótką prezentację dotyczącą zwyczajów świątecznych w ich kraju i zamieszczają ją na platformie eTwinning. Dzięki temu każdy może poznać tradycje świąteczne w pozostałych krajach uczestniczących w projekcie.

 

Money doesn't grow on trees

Ponieważ, jak wiemy, pieniądze nie rosną na drzewach, uczymy dzieci przedsiębiorczości - w rozumieniu finansowym oraz jako umiejętność. Uczniowie poznają wartość pieniędzy we własnym oraz innych krajach, bawią się w sklep i bank, dowiadują się, jak można oszczędzać i inwestować, uczą się dokonywania dobrych wyborów itp. Przy okazji trenują liczenie i rozwiązywanie problemów. Robią to wspólnie z uczniami z Turcji, Portugalii, Słowacji i Rumunii.