Wiosenne labirynty

Co dzieci uwielbiają ? Dobre pytanie a odpowiedzi tysiące. Każdy rodzic wie co jego dziecko lubi najbardziej i w co lubi się bawić. Dzisiaj propozycja wiosennego zadania jest następująca: Proszę sprawdzić czy Państwa dziecko lubi rozwiązywać labirynty? Jestem pewna, że dzieciom przypadną do gustu. A co zyskują dzieci poprzez rozwiązywanie takich labiryntów? Już podpowiadam :)

Labirynty rozwijają u dzieci koncentrację, ponieważ zadania takie wymagają od dziecka skupienia i zaangażowania. Uczą przede wszystkim logicznego myślenia, gdyż dziecko musi pokonać odpowiednią drogę, która zaprowadzi go do celu. Podczas tego typu zabaw ćwiczymy również orientację przestrzenną oraz sprawność grafomotoryczną. Zadania - labirynty mogą również wpływać na doskonalenie kompetencji przyrodniczych oraz matematycznych u dziecka. Tego typu zabawy przede wszystkim wyciszają dziecko i relaksują a są naprawdę wspaniałą, emocjonującą formą spędzania czasu do której zachęcam serdecznie wszystkie dzieciaczki. Proszę pamiętać, iż przed przystąpieniem do pracy czytamy dziecku polecenie i prosimy aby dziecko opisało słownie co widzi na obrazku, następnie proszę poprosić aby sprawdziło, odnalazło odpowiednią drogę paluszkiem, a dopiero potem zaznaczyło ją kredką, ołówkiem, w celu uniknięcia pomyłek.

Powodzenia i do dzieła!

Monika Tejchman