Rodzinne układanie puzzli

Koronawirusowy areszt domowy trwa w najlepsze. Jeśli komuś zaczyna brakować pomysłów na kreatywne zabawy z maluchem, mamy kolejną propozycję. Pomysł na dzisiaj to... wykonanie puzzli. Tak drodzy Rodzice, wykonanie;) Rodzic wykonuje a maluch układa. Taki jest plan. Jeśli ktoś zapyta, czemu by nie skorzystać z puzzli, które znajdują się na półce z zabawkami. Już odpowiadam. Puzzle zrobione przez mamę czy tatę, będą milion razy lepsze:) Jak nie wierzycie, to zapytajcie Waszego malucha. Tak więc Rodzice, do dzieła! A dla tych niezdecydowanych, krótka lista zalet układania puzzli:

Przede wszystkim układanie puzzli doskonale wpływa na mózg. Obie półkule pracują wtedy jednocześnie, ponieważ czynność ta wymaga zarówno działań logicznych, jak i sporej wyobraźni oraz kreatywności.

Podczas układanie puzzli dzieci ćwiczą pamięć i koncentrację oraz uczą się wytrwałości w dążeniu do celu. Puzzle motywują do dalszych działań, a ich ułożenie daje dziecku sporo satysfakcji.

Smyk ma również okazję do ćwiczenia zdolności motorycznych. Dopasowując do siebie poszczególne elementy układanki, ćwiczy sprawność małych paluszków i precyzję ruchów.

Mam nadzieję, że te argumenty przekonały wszystkich niezdecydowanych. A jak wykonać domowe puzzle? Nic prostszego. Przetnijcie kolorowy obrazek czy pocztówkę na kilka części... i gotowe:) Jeśli ktoś ma ochotę wykonać puzzle wielkanocne, może skorzystać z naszych kolorowych obrazków.

I małym i dużym, życzę cudownej zabawy, podczas rodzinnego tworzenia oraz układania puzzli. Bawcie się dobrze!

Magdalena Pawelec