Dla 5-latków

Temat: Niedziela to dzień Pański

- Co to jest praca?
- Co jest pracą każdego dziecka?
(np. : ubieranie się, porządkowanie łóżka,sprzątanie zabawek, pomaganie Rodzicom, Dziadkom, pani w przedszkolu, może karmienie kotka lub pieska…...)
- Jaki dzień w tygodniu lubicie najbardziej?

Na pewno widziałyście nie raz kalendarz, zaznaczone są w nim wszystkie dni tygodnia, miesiąca, roku. Cyferki mają różny kolor, najczęściej czarny i czerwony. Czy wiesz jaki dzień oznaczony jest kolorem czerwonym?

W każdym tygodniu jest dzień, kiedy wszyscy świętujemy - dzień święty. Dzień Pana Boga – pamiątka tego dnia wielkiej radości kiedy Pan Jezus po swojej śmierci wstał z grobu żywy – ZMARTWYCHWSTAŁ !!! To niedziela.
Dlatego w niedzielę wypoczywamy od pracy i nauki i idziemy spotkać się z Panem Jezusem na Mszy świętej. Tak chce Pan Bóg – tak powiedział do ludzi: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”.

Przeczytaj z Rodzicami wiersz pani Ewy Szelburg-Zarembiny

W niedzielę rano
W niedzielę rano świeciło słońce
Jasne, promienne, prawie gorące.
Krzewom i drzewom nabrzmiały pąki.
Chmurki – baranki z niebieskiej łąki.

Śmiały się do nas wiatrem pędzone
Ponad dachami w nieznaną stronę.
Dzwony w kościele biły radośnie.
Szliśmy dziękować Bogu na wiosnę.

Napisz ozdabiając datę najbliższej niedzieli.