Dla 5 i 4-latków

Witam Was Kochani! Wciąż nie możemy się spotykać w przedszkolu - musimy się z tym pogodzić!!! Na pewno tęsknicie za koleżankami i kolegami oraz swoją Panią.
Każdy z Was , w tym trudnym czasie więcej czasu spędza z Rodzicami, rodzeństwem, czy Dziadkami.
Poproście kogoś z Nich, by przeczytali Wam opowiadanie i uważnie posłuchajcie.:

Pan Tomasz często opowiadał swojemu koledze Pawłowi, że jego córeczki Basia i Kasia, są podobne do swojej mamusi. Mają takie same niebieskie oczy i jasne włosy.
Najwięcej jednak cieszył się z tego, że jego córki tak samo chętnie jak ich mama pracują w domu . W tym także były do mamy podobne.
Mama każdego dnia miała do wykonania wiele prac: sprzątała, gotowała, robiła zakupy i odprowadzała dziewczynki do przedszkola.
Tatuś zauważył, że od jakiegoś czasu dziewczynki naśladują mamusię i pomagają jej w codziennych obowiązkach:
Basia nakrywa do stołu, a Kasia zamiata podłogę. Gdy mama robi pranie, dziewczynki pomagają zawieszać mokre ubrania na suszarce. Potrafią już także swoje wyprasowane ubranka ułożyć na odpowiednich półkach w komodzie.

Pan Paweł też miał się czym pochwalić, opowiedział panu Tomaszowi, że jego syn Staś, od pewnego czasu stara się być bardzo podobny do niego - do swojego taty. Chce tak pracować jak on i dlatego pomaga tatusiowi w warsztacie stolarskim. Podaje mu młotek i gwoździe, uważając, by nie zrobić sobie krzywdy. Razem zbudowali domek na drzewie i naprawili starą ławkę w ogrodzie .A do tego Staś bardzo się z tego cieszy, że może być pomocny i że potrafi już coraz więcej robić sam, na przykład, wbijać gwoździe.

Pan Jezus także, będąc dzieckiem, nie chodził do przedszkola i cały czas przebywał blisko swojej Mamy pomagając Jej w zajęciach domowych, a świętemu Józefowi – w warsztacie stolarskim. Był posłuszny swoim bliskim, starał się wykonać wszystko tak, jak o to prosili.

Wykorzystajcie ten czas bycia w domu, by się czegoś nauczyć od Rodziców, czy Dziadków i stawać się do Nich podobnym.

Narysujcie obrazek o tym, jak pomagacie w domu.