"Zaproś mnie na swoja lekcję"

25 maja klasa 8 wzięła udział w spotkaniu online z p. Basią Chyłką, która od wielu lat działa aktywnie jako wolontariuszka. Pani Basia jest związana z Hospicjum Betania w Opolu. Opowiedziała nam o tym, jak wygląda praca w hospicjum oraz zabrała nas na wirtualną wycieczkę po ośrodku. Wytłumaczyła, jakie korzyści daje ludziom (nie tylko młodym) bycie wolontariuszem. Przekonała nas, że popularna opinia, że "hospicjum to miejsce, gdzie czeka się na śmierć" jest błędna - na własne oczy zobaczyliśmy, ile ciepła i radości można doświadczyć w takim miejscu. Być może ósmoklasiści w nowych szkołach zechcą zaangażować się w działalność wolontariacką. Zajęcia odbyły się w ramach ogólnopolskiego projektu "Zaproś mnie na swoja lekcję". Bardzo gorąco pani Basi dziękujemy za poświęcony nam czas.

Ewa Przybysz-Gardyza