Wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim

Klasa I SP wraz z wychowawcą otrzymali wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Planeta Energii”. Konkurs realizowany był w grudniu i styczniu, ogłoszenie wyników nastąpiło w marcu, a teraz otrzymaliśmy dyplomy i nagrody i wreszcie możemy pochwalić się sukcesem!

W ramach konkursu uczniowie uczestniczyli w szeregu zajęć na temat prądu elektrycznego, dowiedzieli się, jak powstaje i „przemieszcza się” do odbiorców. Pierwszaki poznały zasady bezpiecznego wykorzystywania prądu, przygotowały prace plastyczne, zaprojektowały wynalazki działające na prąd oraz nagrały filmik pokazujący drogę, jaką przebywa prąd z elektrowni, poprzez stacje energetyczne i transformatorowe, aż do odbiorcy końcowego. Ponadto klasa spotkała się z elektrykiem, przeprowadziła szereg doświadczeń i nauczyła się sporo o rodzajach elektrowni. Co więcej, w projekt zaangażowaliśmy nasze babcie i dziadków, którzy przybyli na styczniowe zajęcia otwarte i razem ze swymi wnuczkami porównali życie w przeszłości (bez prądu) do czasów obecnych.

Cieszymy się, że nasz wysiłek został doceniony. A że przy tym całkiem dobrze się bawiliśmy i dużo nauczyliśmy, tym większa radość i satysfakcja. Uczniowie otrzymali dyplomy, płyty z filmem o ekologicznej produkcji prądu, książki oraz zestawy do stworzenia własnej eko-baterii.

Ewa Przybysz-Gardyza