UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO W “MUCHOMORACH”

„Przedszkola czas już minął nam…”- tak śpiewali absolwenci z grupy „Muchomory”, którzy w piątkowe popołudnie 23 czerwca 2017r. żegnali nasze przedszkole.Skończył się beztroski okres i nadszedł czas na przyjęcie nowych obowiązków. Przedszkolaki pod kierunkiem swoich nauczycielek przygotowały specjalnie na tę okazję występ artystyczny, który rozpoczęły od zatańczenia tańca ludowego „Walcerka”. Nie zabrakło również wierszy i piosenek.

Po zakończeniu części artystycznej  dzieci 5-letnie wręczyły na pamiątkę swoim starszym kolegom i koleżankom z grupy  samodzielnie wykonane zakładki do książek. Następnie „Muchomory” przekazały na ręce  pana dyrektora podziękowania w postaci dużego papierowego serca z dedykacją i własnoręcznymi podpisami. Kulminacyjnym punktem uroczystości było wręczenie przedszkolakom przez pana dyrektora Macieja Samulika pamiątkowych dyplomów, a przez wychowawczynie słodkiego prezentu i pamiątkowej płyty.

Na koniec głos zabrał pan dyrektor, życząc wszystkim wspaniałych wakacji. Szczególnie serdecznie pożegnał przedszkolaki idące do szkoły, kierując do nich życzenia samych sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych. Podziękował również rodzicom za cały rok współpracy z przedszkolem, a najbardziej zaangażowani rodzice otrzymali dyplomy. Również wychowawczyni grupy p. Barbara Raczko podziękowała  dzieciom i rodzicom za wspólnie spędzony czas i  życzyła  pogodnych i roześmianych wakacji.  Były kwiaty, życzenia i podziękowania, nie zabrakło również łez wzruszenia. Ale tak to już jest, coś musi się skończyć,  aby móc wejść w kolejny, nowy etap życia. Mamy nadzieję, że pogodny nastrój, który zapanował na uroczystości zakończenia roku przedszkolnego 2016/17, przeniesie się na czas wakacyjny.

Do zobaczenia we wrześniu!

Opracowała: Barbara Raczko