Zakończenie Roku Szkolnego w grupie Tygryski

Podobnie jak uczniowie szkoły, przedszkolaki również obchodziły 23czerwca uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego. Już od dawna nie mogły doczekać się tego wydarzenia, a co za nim idzie upragnionych wakacji.

„Słoneczko przez szyby na twarze blask kładzie, minął roczek cały w przedszkolnej gromadzie...” Tymi słowami dzieci z grupy Tygryski rozpoczęły swój występ z okazji Zakończenia Roku Szkolnego. Przedszkolaki odegrały krótkie przedstawienie. Podczas jego trwania pakowały się na wakacyjny wyjazd. Walizka „pękała w szwach”. Znalazły się w niej między innymi piłka, wędka, koszyk i wiele innych rzeczy potrzebnych na każda okazję. Dzieci uznały więc,że mają już wszystko. Niestety zapomniały o najważniejszym, a mianowicie o zabraniu z sobą pięknej aury. Pogoda w towarzystwie swoich drużek ( słonkiem oraz błękitem nieba) pojawiła się osobiście i przedstawiła małym podróżnikom wizję spędzania wakacji , kiedy za oknem tylko burza i deszcz. Dzieci zgodnie stwierdziły, ze nie chcą takiego wyjazdu i zaprosiły Panią Pogodę , aby pojechała z nimi. O miejsce w walizce upomniały się również przyjaciółki na letnie wieczory czyli książki. Również Szara Nuda chciałaby pojechać na wakacje, jednak wszyscy stwierdzili ,że nie potrzebują jej na wyjeździe i podczas wakacji na pewno nie będą się nudzić.

Dzieci poprzez wierszyki i piosenki opowiedziały również gdzie wyjeżdżają na wakacje i w jaki sposób zamierzają je spędzić. Nie zabrakło też mądrych rad- ku przestrodze. Tygryski ostrzegały na jakie niebezpieczeństwa należy zwrócić uwagę podczas wakacji, aby były one dla wszystkich bezpieczne i szczęśliwe. Dzieci przedstawiły rodzicom ( zwłaszcza tatusiom, gdyż Zakończenie Roku Szkolnego wypadło w tym roku dokładnie w Dzień Ojca) Tańce, które poznały w ciągu roku na zajęciach rytmiki.

Na zakończenie nie mogło oczywiście zabraknąć rozdania dyplomów dla dzieci oraz podziękowań dla rodziców.

Udanego odpoczynku, szczęśliwych oraz bezpiecznych wakacji dla wszystkich życzą dzieci z grupy Tygryski wraz z paniami.

Emilia Rudnicka