Interaktywny cykl spotkań edukacyjnych przedszkolaków z Papuga Pleciugą

W piątek 2 marca nasze przedszkole odwiedził Teatr Metrum Event ze swoim spektaklem „EKO Papuga Pleciuga”. Jest to pierwsze spotkanie z interaktywnego cyklu przedstawień edukacyjnych z Papugą Pleciugą – Arą, która niegdyś żyła na statku pirackim. Obecnie przeżywa ona mnóstwo przygód pod opieką swojego pana – Tomka, chłopca w wieku szkolnym.

Tym razem Pleciuga i Tomek wybrali się na piknik podczas którego Papuga dowiedziała się wielu ważnych rzeczy, m.in.: dlaczego nie należy palić ognisk i hałasować w lesie, czemu śmieci zabieramy ze sobą oraz co to jest recykling. Poznała zasady segregacji odpadów. Wymyśliła też ekologiczną piosenkę i nauczyła jej dzieci. Dowiedziała się także: co można zrobić ze zużytych puszek lub butelek plastikowych, co to jest kompost oraz dlaczego eko-torba jest lepsza od torebki plastikowej. Na koniec przedstawienia Pleciuga i Tomek ogłosili konkurs na zieloną załogę, której zadaniem było prawidłowe posegregowanie śmieci. Przedstawienie bardzo się dzieciom podobało, ponieważ mogły w nim brać czynny udział. Papuga Pleciugo odwiedzi nas ponownie za miesiąc. Do zobaczenia.

Barbara Raczko