klasa szósta na spektaklu teatralnym

25 kwietnia uczniowie klasy szóstej uczestniczyli  w oglądaniu  przedstawienia teatralnego ,,Ten obcy" w MSA.  Historia czwórki przyjaciół Pestki, Uli, Mariana i Julka, którzy na wakacjach spotykają Zenka, rannego chłopaka, ukrywającego się przed ludźmi. Każde z bohaterów zaprzyjaźnia się z obcym i poznaje jego historię, jego dobre i złe strony. Kiedy młodzi ludzie dowiedzą się, że ich Zenek jest złodziejem – świeżo zawiązana przyjaźń staje pod znakiem zapytania. Ale czwórka przyjaciół zachowuje się solidarnie kiedy Zenek będzie potrzebował pomocy to ją otrzyma. Historia Zenka tytułowego „obcego”, wzrusza i skłania do zastanowienia się nad  ponadczasowymi wartościami w życiu człowieka takimi jak: przyjaźń, rodzina, miłość, zaufanie, lojalność i zdolność do niesienia pomocy innym.

M. Wisiecka