Relacja z pikniku

W niedzielne południe 27 maja rozpoczął się IV Piknik Rodzinny przy Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Stojadłach. Tegoroczna impreza, odbywająca się pod tytułem "Kocham Cię Polsko", bezpośrednio nawiązywała do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a co się z tym łączy - do patriotyzmu, poczycia wspólnoty oraz radości z faktu, że żyjemy w naszej ojczyźnie.

Na profesjonalnej scenie obejrzeć mogliśmy występy uczniów i przedszkolaków z naszej placówki. Dzieci śpiewały, tańczyły, grały na skrzypcach i wiolonczeli, pokazywały swoje umiejętności. Ponadto gościliśmy debiutantów – zespół AgroTechno, w którego skład wchodziły mamy naszych wychowanków. Panie zaprezentowały piosenki ludowe. Poza tym wystąpili profesjonaliści – zespoły: Artyści oraz Pixel.

Poza wsytępami, które zagrzewały wszystkich uczestników do wspólnej zabawy, mieliśmy mnóstwo atrakcji: były tradycyjne już "dmuchańce" – zamki, małpi gaj, eurobungee, łódeczki; kącik dla najmłodszych, w którym dzieci mogły malować, kolorować, robić balonowe figury oraz, wraz z rodzicami, tworzyć krajobrazy na mapach Polski. Podziwialiśmy także pokaz taekwondo w wykonaniu Akademii Sztuk Walki, walki robotów wykonanych przez naszych uczniów na zajęciach z robotyki, prowadzonych przez p. Artura Krzemińskiego (AK Robot). Braliśmy także udział w loterii fantowej, z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Odwiedzili nas również członkowie Klubu Starych Motocykli "Magnet" na swoich zjawiskowych wehikułach.

Zadbaliśmy także o atrakcje dla ciała – specjalna grochówka, ugotowana przez nasze panie kucharki, potrawy grillowe, które, jak co roku, przygotowali i serwowali strażacy z OSP w Stojadłach. Była pajda chleba dyrektorskiego z różnymi smalcami i ogórkami, tradycyjna lemoniada – sekretny przepis jednej z naszych mam. Były zapiekanki, lody, popcorn, wata cukrowa, napoje, lody i ciasta.

Tegoroczny piknik zaliczyć należy do bardzo udanych. Pomimo sobotniej aury, niesprzyjającej jakimkolwiek imprezom plenerowym, niedzielne słońce wręcz zmuszało do wyjścia na dwór. Frekwencja była znakomita. Ogromnie cieszy nas fakt, że mamy tylu życzliwych przyjaciół, którzy chętnie się z nami spotykają i wspierają wszelkie nasze inicjatywy.

Całe to wydarzenie nie miałoby miejsca, gdyby nie otwartość, chęć działania, a niekiedy wręcz poświęcenie wielu osób. Przede wszystkim należą się niskie ukłony dla Rady Rodziców, która wzięła na siebie cały trud organizacyjny; nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy bezinteresownie włączyli się w przygotowania pikniku; uczniom – artystom oraz pomocy technicznej; strażakom OSP w Stojadłach, panu Sołtysowi Stojadeł i wszystkim mieszkańcom za pomoc, wyrozumiałośc i obecność. Dziękujemy także członkom zespołu Maxim, którzy zorganizowali nagłośnienie oraz czuwali nad sprawnym przebiegiem wydarzeń artystycznych, Ogromne podziękowania dla sponsorów oraz dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tej imprezy. Już dzisiaj zapraszamy na V Piknik Rodzinny, który odbędzie się w przyszłym roku na terenie naszej szkoły!