Wiosenne warsztaty przyrodnicze w grupie „Biedronki”

Po zimowym rozleniwieniu, nowa pora roku nastraja do działania. Nie tylko w przyrodzie, także w przedszkolu, robi się głośno, radośnie, aktywnie... Najmłodsze przedszkolaki, swoją radość z nadejścia nowej pory roku, wyraziły poprzez aktywność twórczą. Na wiosennych warsztatach przyrodniczych, zorganizowanych dnia 2 kwietnia, własnoręcznie wykonaliśmy fantazyjne stroiki wiosenno-świąteczne. Całym przedsięwzięciem dzielnie dowodziła – jak zwykle niezastąpiona – mama naszej Majeczki.

We wtorkowy poranek, tuż po śniadaniu, zawitało do nas kilka mam, aby pomóc nam wykonać wiosenno-świąteczne stroiki. Choć zadanie wydawało się niełatwe, z ochotą przystąpiliśmy do działania. Wiedzieliśmy, że z pomocą naszych kochanych mam, wszystko musi się udać! Na początek, zabraliśmy się do ozdabiania styropianowych jajek. Piankowe naklejki, wstążeczki, puchate pomponiki i połyskujące brokaty, wszystko to w dużych ilościach trafiło na nasze jajeczka. Następnie, każde jajeczko umieszczone zostało w brzozowym gniazdku. Na koniec, dodaliśmy jeszcze „żywy” akcent w postaci świeżej borowiny oraz gałązek bazi i nasze stroiki były gotowe. Prezentowały się naprawdę efektownie:) Kiedy nadejdą święta, z pewnością będą stanowiły piękną ozdobę świątecznego stołu w niejednym domu.

Tego dnia, postanowiliśmy też zadbać o nasz kącik przyrody. W oczekiwaniu na wiosenne kwiaty w przydomowych ogródkach, zapragnęliśmy aby wiosna zawitała też do naszej sali. W tym celu na naszym parapecie założyliśmy „min ogródek”, w którym rozpoczęliśmy uprawę fasoli oraz rzeżuchy. Będziemy systematyczne podlewać nasze roślinki, aby pięknie wyrosły. Poza tym w naszym kąciku przyrody, pojawiły się wiosenne bazie oraz przecudny wiosenny stroik, wykonany przez mamę Majeczki. Dziękujemy!

Był to dla nas niezwykle udany dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Wszystkim rodzicom, którzy zechcieli nas odwiedzić, gorąco dziękujemy i zapraszamy ponownie. A na najbliższe dni, życzymy dużo wiosennego słońca oraz wesołych świąt!

Magdalena Pawelec