Jesienne warsztaty plastyczno-techniczne w grupie „Motylki”

Jesień, to pora roku, która przybywa niosąc ze sobą liczne dary. Skarby Pani Jesieni łatwo rozpoznać.
Lśnią w słońcu i przykuwają uwagę tych małych i tych dużych. Stanowią idealny materiał do zabaw twórczych w domach i w przedszkolu...

Nasze najmłodsze przedszkolaki z grupy „Biedronki” oraz „Motylki” mają już za sobą pierwsze spotkanie z Panią Jesienią. Za nami piesza wycieczka w okolice przedszkola w poszukiwaniu skarbów jesieni. W salach pojawiły się jesienne dekoracje, a przedszkolne parapety, zdobią kosze wypełnione jesiennymi darami.

Jak się jednak okazuje, Pani Jesień ukryła swoje skarby nie tylko w parkach, sadach czy w ogrodach. Największymi skarbami Pani Jesieni są jej wysłannicy. Ci, przybywają do szkół i przedszkoli, by wspólnie z dziećmi, cieszyć się z nadejścia tej kolorowej pory roku. A jak rozpoznać wysłannika Pani Jesieni? Już odpowiadamy. Wysłannik usposobienie musi mieć przyjazne. Kontakt z dziećmi nawiązuje w mig. Rozbudza w maluchach chęć tworzenia. Umożliwia rozwijanie talentów plastycznych. Przybywa niosąc ze sobą liczne dary. Brzmi niewiarygodnie, ale tak się składa, że jednego z Wysłanników Pani Jesieni dobrze znamy:)

Dnia 3 października grupę „Motylki” odwiedziła mama Majeczki. Jak przystało na jesiennego posłańca, przybyła niosąc liczne dary. I tak, oczom naszym ukazał się las jesiennych drzew wykonanych z drucików. Ponadto, przedszkolne stoliki pokryły się kolorowymi listkami, rumianymi jabłuszkami, złocistymi gruszkami oraz barwnymi motylkami. Tego dnia czekało na nas nie lada wyzwanie. Z pomocą naszych nowych kolegów z grupy 3latki, przekształciliśmy smutne, druciane konstrukcje, w iście bajkowy jesienny sad. Przez chwilę mogliśmy się poczuć jak pomocnicy pani jesieni. Nieskromnie powiemy, że nasze jesienne drzewka wyszły super. Sad, który pojawił się na naszym przedszkolnym parapecie, będzie nam przypominał o miło spędzonych chwilach i o naszym przesympatycznym gościu. Pani Madziu, dziękujemy!!!

Magdalena Pawelec