Wycieczka 5-latków do Gospodarstwa Agroturystycznego w Julianowie

W poniedziałek 9 października 2019r. grupa 5-latków udała się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego w Julianowie. Pogoda tego dnia była ładna choć nieco mroźna, ale humory dopisywały wszystkim. Coraz cieplejsze słoneczne promienie przyjemnie ogrzewały buzie przedszkolaków.

Podczas wycieczki dzieci miały okazję poznać tajniki życia na wsi.  Udały się na przejażdżkę wozem konnym po niezwykle urokliwej okolicy. Jadąc zobaczyły: wiejskie zabudowy, sarny na polu, las jesienią, a w nim grzyby i mnóstwo liści w różnych kolorach. Obejrzały niezwykle imponującą uprawę dyni. Głaskały różne wiejskie zwierzęta w zagrodzie.Z dużym zainteresowaniem  słuchały opowieści pani gospodyni o ciekawostkach z życia zwierząt i przyrodzie, która zewsząd nas otacza i ukazuje nam swoje piękno. Poznały zwyczaje  kucyków, kóz i owiec.  Zachwycały się mięciutkim futerkiem królików.

Przedszkolaki bawiły się również na placu zabaw zorganizowanym na wiejskim podwórku. Na zakończenie spotkania wypiły gorącą herbatę przygotowaną przez gospodarzy.

Atmosfera podczas wycieczki była bardzo miła, dzieci czuły się swobodnie. Wyjazd do Mazowieckiego Sioła Julianówka był bardzo udany, co widać było po zadowolonych minach przedszkolaków, które pełne pozytywnych wrażeń wróciły do przedszkola. Ponieważ bardzo nam się tam podobało, zamierzamy  za jakiś czas jeszcze raz odwiedzić to niezwykle urokliwe miejsce.

Barbara Raczko