SMACZNE, ZDROWE I KOLOROWE

SMACZNE, ZDROWEKOLOROWE to szaszłyki przygotowane przez dzieci z grupy „0 b”. Podczas zajęć w drugim tygodniu października rozmawialiśmy o owocach, warzywach, o tym jak ważne dla organizmu i zdrowia jest spożywanie zdrowych potraw bogatych w witaminy.

Na podsumowanie tego tygodnia dzieci samodzielnie wykonały owocowe szaszłyki, po czym je ze smakiem zjadły, nawet te „niejadki” skosztowały swojej potrawy. A wnioski z zajęć są następujące: Więcej warsztatów kulinarnych dla przedszkolaków! Ponieważ wszyscy podczas przygotowywania szaszłyków dobrze się bawili, przy tym uczyli samodzielności a co najważniejsze wszystko co zostało zrobione było zjedzone. Zajęcia warsztatowe uważam za bardzo udane.

Monika Tejchman