Dzień Pluszowego Misia w oddziale przedszkolnym

Jak co roku, dnia 25 listopada, przedszkolaki z wszystkich grup przedszkolnych, hucznie świętowali Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy przedszkolak, przybył do przedszkola, niosąc pod pachą swojego pluszowego przyjaciela. Misie, które odwiedziły przedszkole były przeróżne: małe i duże, brązowe i kolorowe, stare i nowe, każdy inny, ale każdy ukochany. Przedszkolaki z chęcią oglądały i podziwiały maskotki kolegów i koleżanek, ale nawet najpiękniejszy miś, nie zastąpiłby tego ukochanego, przyniesionego z domu.

Trzylatki i czterolatki postanowiły, że w ten radosny dzień spędzą razem. Wszak im nas więcej, tym weselej. Tuż po śniadaniu, spotkaliśmy się w strojnie udekorowanej sali, by wspólnie świętować urodziny wszystkich misiów.

Tego dnia, na dzieci i ich towarzyszy, czekało całe mnóstwo atrakcji. Były tańce, konkursy, misiowe zadania do wykonania. Wszystko przy dźwiękach „misiowych przebojów”. Przedszkolaki miały możliwość popróbować misiowego przysmaku – miodku oraz przeszły szlakiem misiowych łap, w poszukiwaniu misiowych niespodzianek. Było wesoło, radośnie, emocjonująco. Po tych jakże energetycznych zabawach, dzieci z chęcią zasiadły na dywanie, by tuląc swoje pluszowe niedźwiadki, wysłuchać misiowych opowieści.

Oczywiście nie zabrakło misiowej pracy plastycznej. Jeszcze tego samego dnia, wykonane przez nas misie, trafiły na przedszkolne „wystawki” z pracami. Prezentują się naprawdę imponująco:)

Jak przystało na prawdziwe urodziny, nie mogło też zabraknąć łakoci oraz prezentów. Mimo, że solenizantami były misie, niespodzianki czekały na urodzinowych gości. Dzieci obdarowane zostały słodkościami w kształcie misia. Ponadto, starszaki, pokonując misiowy tor przeszkód, dotarły do torebek wypełnionych kolorowymi breloczkami oraz słodkościami. Radość z prezentów była ogromna. Serdeczne dziękujemy Rodzicom z naszej grupy, za tą miłą niespodziankę!

Cały dzień upłynął nam szybko i radośnie. Tego dnia ani przez chwilę nie było mowy o nudzie. Misiowe party uznajemy za niezwykle udane. 100 lat wszystkie misie!

Magdalena Pawelec