Dla Babci i Dziadka ,,Rzepkę” wystawiamy

W poniedziałek 27 stycznia 2020 roku w godzinach popołudniowych  w grupie 5-latków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Początek uświetniło oficjalne powitanie grona przybyłych licznie seniorów.

Następnie przedszkolaki pod kierunkiem p.Grażyny Cejmanowskiej zaprezentowały swoje talenty muzyczne: taneczne i instrumentalne. Kolejnym punktem uroczystości była inscenizacja wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Utwór wymagał od naszych aktorów nauki tekstu na pamięć, jednak głównym, nie mniej ważnym zadaniem, było przedstawienie charakteru postaci poprzez gest, ruch i przede wszystkim kostium. Trzeba przyznać, że rodzice wykazali się olbrzymią pomysłowością w wykonaniu dla swoich dzieci strojów charakterystycznych dla danej postaci.

Dziadkowie mogli również podziwiać swoje wnuczęta w piosence pt.: ,,Moja babcia i mój dziadek”. Podsumowaniem części artystycznej były płynące prosto z serca  życzenia. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich pociech. Podziwiali ich postawę, umiejętności i wkład pracy włożony w przygotowane uroczystości.

Spotkanie zakończyło się uroczystym odśpiewaniem STO LAT, wręczeniem własnoręcznie wykonanych upominków i wspólnym poczęstunkiem w postaci dwóch  tortów. Zadbali o to nieocenieni Rodzice, a w szczególności mama Kacperka. Pani Magdo – BARDZO DZIĘKUJEMY !!!

Chętnych do obejrzenia zdjęć z Dnia Babci i Dziadka zapraszam do galerii J

Barbara Raczko