Zabawa karnawałowa w klasach 0-3

Zabawa karnawałowa to pełna wrażeń chwila, na którą z utęsknieniem czeka prawie każdy uczeń. Ten magiczny dzień dla uczniów naszej szkoły odbył się 31 stycznia.

Na zabawę przybyli różni goście: królewny i królewicze, rycerze i smoki, czarownice, a z nimi lubiany przez wielu Harry Potter. Nie zabrakło także bohaterów ze świata zwierząt – pojawilły się koty, myszki, dzikie gepardy, jednorożce, pszczoły i wiele innych. Na straży zabawy stali jak zwykle służby mundurowe – policjanci, żołnierze czy ekipa oddziału S.W.A.T. oraz super bohaterzy, a wśród nich Kapitan Ameryka, Ironman, Superman, Batman czy też Zorro. Zagościły także postaci z literatury dla dzieci Ania Shirley oraz Pippi Pończoszanka. Pomysłów na przebrania było wiele i każdy zasługuje na wyróżnienie, jednak nie sposób wszystkich wymienić.

Wspólna zabawa odbywała się zarówno przy hitach ubiegłych lat, takich jak „Mama ostrzegała”, „Za krokiem krok” czy „Superhero”, jak i starszych przebojów, m.in. „Macarena” , „Jedzie pociąg z daleka” oraz wiele utworów muzyki tanecznej. Uczennice ze starszych klas oraz wychowawczyni klas starały się jak najlepiej umilić czas wszystkim uczniom. Odbyły się różne zabawy: przechodzenie pod liną, taniec grupowy, czy konkurs tańca z balonami. W chwilach zmęczenia uczniowie mogli posilić się pysznymi ciastami upieczonymi przez rodziców oraz napojami.

Bal karnawałowy zwieńczono wyborem króla i królowej balu. Spośród każdej klasy wyłoniono dwójkę reprezentantów, którzy wzięli udział w konkursie tańca. Zabawa była przednia jednak ostatecznie królową została uczennica klasy I a – Zuzanna Jawoszek, a królem Maciej Gańko z grupy 0 a.

Choć miłe chwile nie trwają długo, to z pewnością będziemy na następny bal czekać z niecierpliwością.

Aleksandra Kraszewska