Szkoła Podstawowa

Święto Ziemi

22 kwiecień to dzień kiedy nasza planeta Ziemia obchodzi swoje święto, znane też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest największym na świecie świętem ekologicznym. Celem tego święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. To największe ekologiczne święto obchodzone jest obecnie w 192 krajach.

To właśnie, dlatego od najmłodszych lat dzieci uczą się zasad recyklingu oraz kształtowania w nich postaw ekologicznych. Przyroda, która nas otacza to nieodłączny element naszego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem.

Pamiętajmy, że taki Dzień Ziemi powinien trwać przez cały rok, bo w trakcie 365 dni mamy szansę zrobić coś dobrego dla siebie i Ziemi.

Oto kilka propozycji o segregacji śmieci z Eko-Patrolem czyli niezwykłe przygody trojga przyjaciół – Psa, Kota i Sowy, jak również jak żyć w zgodzie z naturą. Pamiętajmy świat jest w naszych rękach!

https://tuptuptup.org.pl/bajki-edukacyjne/?gclid=CjwKCAjwkPX0BRBKEiwA7THxiO-IqLzctXHlZao2VzhDxgObth202L1gSjeSZsZBnWz2SUX6iG4WdRoCy18QAvD_BwE

https://www.youtube.com/watch?v=pRNtFXew_VE&feature=emb_rel_end

https://www.youtube.com/watch?v=zleExE18fqQ

 

Dbajmy o naszą planetę, naprawdę warto!

 

A. Wojciechowska