Wirtualna podróż na Islandię

Klasa 4 skorzystała z projektu "Zaproś mnie na swoją lekcję" - na lekcji 2 czerwca gościliśmy panią Annę Leszczyńską, która zabrała nas w podróż na Islandię. Dowiedzieliśmy się np. że na Islandii mieszka mniej ludzi niż w Gdańsku, za to mieszkają tam Elfy i Trolle. Na Islandii prawie nie ma roślin, gdyż ziemia jest wulkaniczna, a klimat surowy. Można tam jednak zobaczyć piękne lodowce, wodospady i gejzery. Miasteczka są malutkie, a drogi wyboiste. Ale przyroda zachwyca tak bardzo, że nawet w typowych turystycznych miejscach wszyscy mówią szeptem, żeby nie zakłócać panującej na Islandii ciszy...

To była pasjonująca lekcja. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że chcieliby zobaczyć Islandię na własne oczy. Zamierzają pilnie uczyć się języka angielskiego, aby móc się dogadać, kiedy będą za granicą!

Ewa Przybysz-Gardyza