"Słowa Krzywdzą" spotkanie z p. Martą Florkiewicz-Borkowską oraz jej uczniami

Rok szkolny kończymy z przytupem - 24 czerwca spotkaliśmy się online z autorami kampanii "Słowa Krzywdzą": p. Martą Florkiewicz-Borkowską oraz jej uczniami: Hanią, Nelą i Staszkiem. Opowiedzieli nam oni o kampanii: jak ją planowali i realizowali, co ich motywowało do działania, czego się nauczyli oraz jak się dzięki kampanii zmienili. Formalnie kampania miała skończyć się dawno temu, ale działa nadal, gdyż jej uczestnicy, mimo że uczęszczają obecnie do różnych szkół, w dalszym ciągu się w nią angażują i zachęcają innych do działania na rzecz zmieniania świata. Nasi ósmoklasiści odchodzą już wprawdzie ze szkoły, ale miejmy nadzieję, że w nowych szkołach będą aktywni i będą chcieli zmieniać świat. Tego im życzymy!

Ewa Przybysz-Gardyza