Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Stojadłach

1 września był dniem wyjątkowym dla całej społeczności szkolnej, ale najbardziej dla pierwszaków. Tego dnia przedszkolaki stały się uczniami. Pięknie ubrane i uczesane, najpierw złożyły uroczyste ślubowanie przed sztandarem szkoły, a następnie zostały oficjalnie pasowane przez pana dyrektora na uczniów Szkoły Podstawowej w Stojadłach. W sali lekcyjnej uczniowie opowiedzieli o tym, jak wyobrażają sobie naukę w szkole. Okazało się, że wiedzą już całkiem dużo na temat szkoły. Na koniec zrobiliśmy zdjęcie grupowe i pierwszaki udały się do domów, by spakować piękne nowe plecaki.

Przez cały czas spędzony w szkole towarzyszył nam pan Roman - kamerzysta z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, który nagrywał film z okazji 15-lecia programu eTwinning. Było to nowe doświadczenie dla wszystkich. Mimo to mali uczniowie nie byli stremowani, a niektórzy odważyli się nawet opowiedzieć przed kamerą o realizowanych w zeszłym roku projektach eTwinning. Po takim początku roku szkolnego jesteśmy już gotowi na kolejne projekty, doświadczenia, a nawet niespodzianki.

Ewa Przybysz-Gardyza"