Powitanie Jesieni w grupie "Biedronki"

Dnia 23 września, grupa „Biedronki” witała nową porę roku JESIEŃ. Jesteśmy przekonani, że w tym roku będzie ona pogodna, słoneczna i kolorowa. Nasze przeświadczenie wynika z faktu, że powitaliśmy ją radośnie, wesoło i kolorowosmile.

W grupie „Biedronek” od samego rana była przednia zabawa. Na początek zrobiliśmy jesienne opaski na głowy, aby następnie w nich bawić się i tańczyć przy wesołych jesiennych melodiach. Mieliśmy też okazję obejrzeć kilka jesiennych skarbów, które zagościły w naszym kąciku przyrody. Rozpoznawanie i nazywanie ich, sprawiło nam trochę kłopotów, ale teraz potrafimy nazwać już prawie wszystkie. Takie z nas zuchy!

Powitanie nowej pory roku, to doskonała okazja do wesołych pląsów i zabaw w rytm jesiennych przebojów. Z radością brykaliśmy po dywanie, udając jesienne listki wirujące na wietrze, spadające z drzewa kasztany czy drzewa targane wiatrem. Za sprawą kolorowego wiatraka matematycznego, udaliśmy się w jesienną podróż w poszukiwaniu skarbów Pani Jesieni. Rozwiązaliśmy szereg zagadek słowno-obrazkowych oraz spałaszowaliśmy słodkie śliweczki oraz jabłuszka otrzymane od pań kucharek. Ależ nam smakowało.

Nowa pora roku to bogactwo kolorów. Znakiem rozpoznawczym jesieni są kolorowe listki. Tego dnia, spod naszych małych rączek wyszły fantazyjne prace. Na zajęciach plastycznych, wykonaliśmy jesienne drzewka w wersji 3D. Nieskromnie powiemy, że wyszły naprawdę fajne dzieła.

Cały dzień upłynął nam szybko i radośnie. Już nie możemy doczekać się kolejnych atrakcji jakie szykuje dla nas ta kolorowa pora roku.

Magdalena Pawelec