GMINNY PRZEGLĄD PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ „GAMA”

11 maja 2016  w naszej placówce odbył się IX Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej GAMA. Celem imprezy była aktywizacja  kulturalna środowisk przedszkolnych , możliwość  publicznej prezentacji umiejętności  artystycznych dzieci, umuzykalnianie poprzez wspólną zabawę ze śpiewem  oraz popularyzacja piosenki przedszkolnej. Hasłem przewodnim w tym roku były : „Muzyczne interpretacje wierszy dla dzieci”. Swoją obecnością na imprezie zaszczycili nas: pani Jolanta Bąk – Przewodnicząca Rady Gminy Mińsk Mazowiecki oraz pani Jolanta Damasiewicz – Sekretarz Gminy Mińsk Mazowiecki.

W przeglądzie wzięły udział :

1.  „KRASNALE” - z Zespołu Szkół w Stojadłach. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę pt.: „Pociąg Krasnoludków”, autorem tekstu jest Andrzej Sikorski.
  2. „SKRZATY” – z Zespołu Szkół w Hucie Mińskiej. Dzieci zaśpiewały piosenkę pt.: „Jesteśmy żaby”.
  3. „KRASNOLUDKI „– z  Zespołu Szkół w Starej Niedziałce zaprezentowały swoje umiejętności wokalne w piosence pt. „Kaczka Dziwaczka” z tomiku wierszy Jan Brzechwy.
  4. „TYGRYSY” – z  Zespołu Szkół w Hucie Mińskiej. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę pt.: „Wlazł kotek na płotek” .
  5. „ZUCHY „ – z Zespołu Szkół w Stojadłach. Dzieci zaśpiewały piosenkę
    pt.: „Idzie kot”, autorem tekstu jest Dorota Gellner.
  6. „SMERFY” – z  Zespołu Szkół w Stojadłach zaprezentowały swoje umiejętności wokalne w piosence pt.: „Parasole od łez”, autorem tekstu jest Wanda Chotomska.
  7. „WESOŁE PROMYCZKI” – z  Zespołu Szkół w Starej Niedziałce. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę pt.: „Na wyspach Bergamutach” z tomiku wierszy Jana Brzechwy.
  8. „ZUCHY” - z Zespołu Szkół w Hucie Mińskiej. Dzieci zaśpiewały piosenkę pt.:  „Ryby, żaby i raki”,  autorem tekstu jest Jan Brzechwa.
  9. „MARIANECZKI” – ze Szkoły Podstawowej w Mariance zaprezentowały swoje umiejętności wokalne w piosence pt.: „Okulary” , autorem tekstu jest Julian Tuwim.
  10. „MUCHOMORKI”  - z Zespołu Szkół w Stojadłach. Dzieci zaśpiewały piosenkę pt.: „Cztery słonie”, autorem tekstu jest Anna Świrszczyńska.

Na zakończenie komisja artystyczna przyznała  wszystkim uczestniczącym grupom pamiątkowe dyplomy,  upominki oraz drobne słodkości.

W przeglądzie zaprezentowało się 10 zespołów (w tym cztery z naszej placówki) z czterech przedszkoli. Niestety na uroczystość nie udało się dotrzeć dzieciom z Publicznego Przedszkola „Akwarelka” w Nowych Osinach.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego przeglądu: występującym dzieciom, wychowawcom, opiekunom, zaangażowanym rodzicom, dziadkom, babciom oraz oczywiście sponsorom.

Do zobaczenia w kolejnej,  X edycji GMINNEGO PRZEGLĄDU PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ „GAMA” organizowanego przez Zespół Szkół w Stojadłach.

Opracowała: Barbara Raczko