Pierwszy czerwca

1 czerwca jest Międzynarodowym Dniem Dziecka. Wszystkie dzieci świata obchodzą swoje święto. Nie ma w tym dniu zajęć lekcyjnych a szkoły starają się urozmaicić ten dzień różnymi atrakcjami. W tym dniu nasza klasa VI wybrała się wraz ze swoją wychowawczynią Panią Małgorzatą Wisiecką i Panią od przyrody Katarzyną Wasil na piknik do Domu Pomocy Społecznej „Jedlina” w Mieni, nieopodal Mińska Mazowieckiego. Podróż pociągiem zajęła nam zaledwie kilka minut. Potem kilka minut spacerkiem przez las i byliśmy na miejscu. Zabraliśmy ze sobą produkty na ognisko oraz lekki sprzęt sportowy. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Ośrodka największą dla nas atrakcją była  jazda konna w siodle oraz przejażdżka bryczką po Rezerwacie Przyrody „Jedlina”.  Poza ciekawą roślinnością mogliśmy zapoznać się z ptactwem i zwierzyną zamieszkującą rezerwat.

W trakcie pobytu rozegraliśmy mini zawody w badmintona, które wygrał duet Wiktoria – Darek. Ponadto graliśmy w piłkę nożną i w ringo.  Przy ognisku czas umilił nam Pan Zbyszek – podopieczny ośrodka. Pan Zbyszek miał niesamowity talent – potrafił grać na plastikowej butelce i przy ognisku wykonał dla nas wiele utworów, między innymi „Kaczuszki”, które oczywiście z radością zatańczyliśmy. Czas spędzony w Mieni na długo pozostanie w naszej pamięci.

Uczeń klasy VI Kamil Wolf