Święto Rodziny w oddziałach przedszkolnych

Jak co roku na przełomie maja i czerwca przedszkolaki mają zwyczaj zapraszać swoich najbliższych na świętowanie Dnia Rodziny. Uroczyste występy z okazji tego święta stały się już tradycją naszej placówki. Choć w żadnym kalendarzu nie znajdziemy święta o takiej nazwie, nie trudno odgadnąć, iż solenizantami nie są pojedyncze osoby a właśnie całe rodziny. Data tegoż święta przypada na przełomie maja i czerwca kiedy to po kolei swój dzień obchodzą mamy, dzieci i na końcu tatusiowie. My połączyliśmy te trzy święta w jedno, tworząc właśnie Dzień Rodziny. Mimo, że święto jedno powodów do radości i zabawy był w oddziałach przedszkolnych znacznie więcej. Cały miniony tydzień obfitował w atrakcje.

Poniedziałek

Dnia 30 maja dzieci z gr. „Smerfy” i „Muchomorki” udały się do sali zabaw dla dzieci „TRELE-MORELE”. Na nasze starszaki czekały liczne atrakcje: zjeżdżalnie, tunele, liny, trampoliny, przeróżne zabawki i oczywiście basen wypełniony kolorowymi piłeczkami. W bajkowej krainie TRELE-MORELE dzieci spędziły magiczne chwile, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci wszystkich przedszkolaków.

Wtorek

Już następnego dnia obie „zerówki” czekała kolejna niespodzianka, tym razem muzyczna. Do naszej placówki przybył dwuosobowy zespół muzyczny o wymownej nazwie „Kontrabas i Trąbka”. Muzycy zaprezentowali przywiezione przez siebie instrumenty muzyczne po czym zabrali naszych milusińskich w muzyczną podróż po różnych gatunkach muzycznych. Dzieci miały okazje posłuchać muzyki instrumentalnej granej na żywo, były śpiewy, tańce i konkursy muzyczne oraz co wzbudziło najwięcej emocji, wspólne muzykowanie. Wśród granych na żywo utworów muzycznych „Smerfy” z łatwością rozpoznały doskonale nam znaną melodię z opery Carmen.

Środa

Kolejny dzień przyniósł kolejną okazje do świętowania. Tym razem bohaterami dnia były „Krasnale” i „Zuchy”. W środę 1 czerwca do naszych młodszych przedszkolaków zawitali najważniejsi goście, ich rodzice. Niejedno małe serduszko zabiło szybciej na widok ogromnej sceny i tłumu ludzi na widowni. W niejednym oku zakręciła się łza, może ze szczęścia na widok mamy a może ze strachu przed niepowodzeniem. Obawy jak się okazało były niepotrzebne gdyż nasze młodsze przedszkolaki na scenie wyglądały zjawiskowo. „Krasnale” i „Zuchy” zaprezentowały się pięknie, recytując i wyśpiewując utwory o rodzicach. Niektórych podczas występu zjadła trema u innych widać już artystyczny potencjał. Oba występy nagrodzone zostały gromkimi brawami i wtedy maluchy w końcu mogły odetchnąć z ulgą.

Atrakcji tego dnia było jednak znacznie więcej. Po emocjonujących chwilach na scenie, przedszkolaki zaprosiły swoich najbliższych do sali, by wspólnie z rodzicami zabawić się w „kuchcikowanie”. Z przygotowanych produktów dzieci wspólnie z rodzicami przygotowywały kolorowe szaszłyki, sałatki owocowe, witaminowe koktajle i mnóstwo innych pysznie wyglądających i wybornie smakujących przekąsek. Wspólne „kuchcikowanie” zakończyło się oczywiście konsumpcją przygotowanych specjałów. Tego dnia nikt by nie uwierzył, że w naszym przedszkolu są jakieś niejadki.

Czwartek

W czwartkowe popołudnie swoich gości przyjmowały dzieci z gr. „Smerfy” oraz „Muchomorki”. Starszaki już nie raz miały okazje prezentować swoje umiejętności na scenie, jednak występując dla mamy i taty dzieciom szczególnie zależało na tym, by wypaść jak najlepiej.

Pierwsze na scenie zaprezentowały się dzieci z gr. „Smerfy”. Pięciolatki w zabawnych wierszykach podjęły próbę odpowiedzi na pytanie „do czego służą poszczególni członkowie rodzina: mama, tata oraz dzieci”. Było też mnóstwo wesołych piosenek oraz dwa tańce – gangnam style oraz taniec w kole do muzyki z opery Carmen – które naszym gościom spodobały się chyba najbardziej.

Następnie na scenie podziwiać mogliśmy najstarsze przedszkolaki z grupy „Muchomorki”. Sześciolatki w pięknych, wzruszających wierszach i piosenkach zapewniały swoich najbliższych o ogromie własnych uczuć. Na zakończenie rodzice „Muchomorków” mogli obejrzeć prezentacje multimedialną przygotowaną specjalnie z okazji Święta Rodziny.

Rodzice nie szczędzili tego dnia braw naszym małym wykonawcom. Były chwile wzruszenia, zadumy ale i dobrej zabawy. Nie było chyba nikogo kto pozostał by obojętny kiedy na scenie prezentowali się nasi mali artyści. Dziękujemy naszym gościom za liczne przybycie.

Piątek

Także piątek dostarczył naszym przedszkolakom mnóstwa atrakcji. Tego dnia do bajkowej krainy TRELE-MORELE udały się nasze młodsze przedszkolaki. W basenach wypełnionych kolorowymi piłeczkami „Krasnale” i „Zuchy” spędziły niezapomniane chwile.

Grupy starsze, po pracowitym czasie przygotowań, w piątek postanowiły nieco odpocząć. „Smerfy” z kocykami, koszykiem pełnym łakoci oraz ciekawą lekturą udały się na „mini piknik w ogrodzie przedszkolnym”. Miło było po pracowitym okresie przygotowań spędzić czas na słodkim lenistwie. „Muchomorki” też odpoczywały, tyle że aktywnie. Starszaki wybrały spacer oraz zabawy na placu zabaw.

Wszystkim nam przydała się chwila odpoczynku i zadumy. Cudownie było bawić się w basenie z piłeczkami, miło było usłyszeć brawa po występach na scenie ale chyba żadna atrakcja nie zastąpi uśmiechu taty czy chwil spędzonych w objęciach mamy.

Wszystkie przedszkolaki jeszcze raz składają swoim ukochanym rodzicom najserdeczniejsze życzenia:

Wszystkim mamom, wszystkim tatom

Zdrowia, pomyślności