UCZNIOWIE KLASY IA W TEATRZE MUZYCZNYM ROMA

UCZNIOWIE KLASY  IA W TEATRZE MUZYCZNYM ROMA

„W zdrowym ciele, zdrowy duch!” to tytuł przedstawienia, na który wybrała się klasa IA. Bohater inscenizacji  – Grześ Łakomczuch – niespodziewanie budzi się w świecie gry komputerowej. Spotyka tutaj grecką bogini Nike, która próbuje przekonać chłopca i wszystkich widzów do tego, że odpowiednia dieta i sport gwarantują dobre zdrowie i doskonałe samopoczucie. I tak udaliśmy  się w podróż do krainy pysznych warzyw i owoców, do świata zdrowego odżywiania i ulubionych sportów. Pomógł w tym również wirtualny bohater – Pan Cheesburger! Interaktywna postać, która zaskoczyła nie tylko dzieci, ale i niejednego dorosłego. Druga część spotkania z aktorami, czyli warsztaty sportowo-żywieniowe powstały przy współpracy ze specjalistami z Zakładu Zdrowia Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka. Poprzez zabawę, twórcze i interaktywne działania, dzieci poznały najważniejsze zasady zdrowego odżywiania i spróbowały swoich sił w ćwiczeniach przygotowanych przez ekspertów. Bo przecież: w zdrowym ciele, zdrowy duch.
            Serdeczne podziękowania dla p. Marcina Ołdaka za pomoc w organizacji wyjazdu.