DZIEŃ RODZINY 15.05.2020

15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny dlatego też zadbajmy, aby ten dzień w naszym domu był wyjątkowy. Bliskie, serdeczne relacje z rodziną i krewnymi to podstawa szczęśliwego funkcjonowania każdego z nas, a przede wszystkim dziecka. Myślę, że Międzynarodowy Dzień Rodziny powinien się wpisać jako święto obowiązkowe w każdym domu. Tego dnia – postarajmy się być dla siebie serdeczni, mili i uczyńmy ten dzień niezapomnianym, by na długo zapadł w pamięci naszym kochanym pociechom. W dniu rodziny nie może zabraknąć wspólnych aktywnych działań w domu i na świeżym powietrzu!

Wiadomo bowiem, że najwięcej radości daje wspólna zabawa. Przenosi nas do świata,
w którym wszystko jest możliwe, w magiczny sposób buduje i wzmacnia więzi oraz pomaga się solidnie zrelaksować.

Dlatego na czas Święta Rodziny zapominamy o laptopach, tabletach czy komórkach! Chwytamy za skakankę, piłkę, bańki mydlane oraz wskakujemy na rowery, hulajnogi. Gramy w planszówki, karty, statki, wspólnie gotujemy, malujemy oraz bawimy się w zabawy ruchowe, które uwielbiają dzieci.

Po prostu odkrywamy radość z bycia razem z rodziną.

Poniżej znajdziecie kilka propozycji na jutrzejszy dzień. Mam nadzieję, że kilka z nich uda się wykonać jutro albo w najbliższy weekend. Koniecznie zróbcie z dzieckiem drzewko.

Jestem pewna, że propozycje które dla Was mam, dzieciom bardzo się spodobają i będą dobrą alternatywą by aktywnie spędzić dzień.

Miłego RODZINNEGO dnia życzymy Wszystkim przedszkolakom.

Monika Tejchman