DLA 3 i 4 latków

Witajcie dzieci! Kolejne nasze spotkanie wypadło w bardzo szczególny dzień - to DZIEŃ MAMY! Każde dziecko bardzo kocha swoją Mamę, lubicie siadać na kolana Mamy i przytulać się do Niej, lubicie, gdy Mama czyta Wam bajki i gdy głaszcze Was po buzi.
Mały Tolek, też to lubi. Posłuchajcie jak On swojej mamie okazuje to, że Ją Baaardzo kocha.

Jak Tolek pomagał mamusi

Tolek wracał z przedszkola do domu. Prawie wcale się nie odzywał. W przedszkolu pani rozmawiała z dziećmi o tym, co to znaczy być samodzielnym. Tolek potrafił pięknie złożyć swoją bluzę. Już w czasie wakacji ćwiczył to z mamusią. W przedszkolu zawsze odkładał zabawki na swoje miejsce. Ale
czy tak naprawdę w domu zawsze wszystko robi sam?
- Od dzisiaj będzie inaczej - postanowił.
Kiedy tylko wszedł do domu równo ustawił swoje buty w przedpokoju. Poskładał ubrania, umył starannie ręce i usiadł do stołu. Podczas jedzenia wcale nie poplamił bluzy.
Potem układał książki na swojej półce i pomagał mamusi w pieczeniu ciasta. Wieczorem przed spaniem , razem z Mamą i Tatą pomodlił się dziękując Panu Bogu za tak dobry dzień, a kiedy leżał w łóżku mama usiadła na brzegu łóżka i delikatnie pogłaskała go po głowie.
- Bardzo mi dzisiaj pomogłeś syneczku. Nigdy nie myślałam, że tyle rzeczy potrafisz zrobić sam. Myślę, że zawsze mogę na ciebie liczyć.
Tolkowi zrobiło się bardzo miło.
- Kocham cię mamusiu. Naprawdę będę się starał! - powiedział i mocno mamę pocałował.

Pomóż dziś swojej Mamie i nie zapomnij narysować dla niej pięknej laurki i pomodlić się za Nią.

DO PRZYSZŁEGO WTORKU! Z Panem Bogiem!