Kochane Babcie, kochani Dziadkowie.

Dzień Babci i Dziadka jest jednym z najmilszych dni w roku, kiedy można przeżyć chwilę radości w gronie najbliższych. Złożyć podziękowania za wiedzę i tradycję, którą przekazują starsze pokolenia. To doskonała okazja do wyrażenia ukochanym seniorom wdzięczności za ich miłość i troskę.

Skorzystali z tego najmłodsi uczniowie i zaprosili swoje najdroższe babcie i niezastąpionych dziadków na przygotowaną specjalnie dla nich uroczystość w dniu 22.I.2011r. Goście dopisali i tłumnie zjawili się na spotkaniu.

Wszystkich zgromadzonych przywitała pani dyrektor Anna Przybysz, składając serdeczne życzenia dla Babć i Dziadków.  Natomiast dzieci przywitały przybyłych słowami piosenki...

"Niech nam żyją drogie Babcie i Dziadkowie też,

bo bez nich jest świat markotny o czym dobrze wiesz..."

Następnie dzieci z poszczególnych klas przedstawiły program artystyczny recytowały wiersze, śpiewały piosenki okolicznościowe, zatańczyły "cza-czę".

Babcie i dziadkowie przyglądający się teatralnym popisom dzieci zdawali się być znacznie bardziej przejęci niż młodzi wykonawcy. Nic dziwnego, oprócz tremy musieli zapanować nad wzruszeniem, którego nie sposób było uniknąć podziwiając występy wnucząt. Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali "Sto lat". Dzieci obdarowały swoich bliskich własnoręcznie wykonanymi :"serduszkowymi upominkami" "ogródkami kwiatowymi", laurkami i słodkimi całusami. Zebrani podziękowali artystom gromkimi brawami.

Potem wszyscy udali się do stołówki, aby kontynuować świąteczne spotkanie podczas szkolnej zabawy choinkowej.

opracowała Ewa Żmudzka