Wrzesień w naszej szkole

Wszystko, co dobre.... . Dalszą część przysłowia dobrze znamy wszyscy. Łatwo przychodzi narzekać, że kończy się to, co dobre (w tym przypadku wakacje), ale dlaczego nie spróbować sprawić, by dobre lub bardzo dobre było to, co się właśnie zaczyna.

A tego właśnie wszystkim zgromadzonym życzyła podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2011-2012 Pani Dyrektor Zespołu Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Stojadłach. W sali gimnastycznej zebrali się wszyscy uczniowie, licznie przybyli rodzice, goście oraz nauczyciele szkoły, by ze świadomością czekającej nas pracy i wyzwań ale także z optymizmem, jaki daje nagromadzona przez okres wakacji energia powitać kolejny rok nauki i pracy. Pani Dyrektor przywitawszy wszystkich serdecznie przedstawiła pokrótce stojące przed nami nowe zadania, omówiła organizację pracy w nowym roku i zmiany, jakie w niej nastąpiły. Szczególnie dużo ciepłych słów powitania i zachęty skierowała w tym dniu do pierwszaków, których pogodne minki wcale nie wskazywały na jakiekolwiek obawy. Do najmłodszych też w swoim wystąpieniu zwracali się starsi koledzy, którzy pod okiem pani Hanny Makowskiej przygotowali część artystyczną. Przywołano w niej wspomnienie bolesnej rocznicy września 1939r. Znalazło się tu także miejsce na łagodną nostalgię za latem, radość z odsłaniającego się kolejnego etapu poznawania i odkrywania nowej wiedzy, życzenia dla nauczycieli oraz koleżanek i kolegów. Cała uroczystość przebiegła w bogatej oprawie uroczystego  rytuału, jaki szkoła wypracowała sobie przez ostatnie lata.