Wycieczka do Warszawy

Z początkiem grudnia, najmłodsze klasy z Zespołu Szkół w Stojadłach wyruszyły na podbój Warszawy! Wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru po Starym Mieście, odwiedziliśmy króla Zygmunta, archikatedrę św. Jana Chrzciciela, gdzie znajduje się sarkofag z ciałem naszego  naszego patrona Kardynala Stefana Wyszyńskiego i wróciliśmy w okolice Zamku Królewskiego, którego zwiedzanie było kolejnym punktem naszej wyprawy.

Dla dzieci niewątpliwą atrakcją było również oglądanie (choć tylko z zewnątrz) restauracji mistrzyni kuchni, która potrafi przeprowadzić nieziemskie, kuchenne rewolucje.

Przyszedł czas na zwiedzanie Zamku Królewskiego. Wszystkie dzieci po teoretycznej wiedzy z lekcji na temat króla Zygmunta III  i historii zamku, chętnie spacerowały po wszystkich komnatach zamkowych, które wspólnie podziwialiśmy. Klasie II szczególnie przypadła do gustu sala rycerska, szczególnie chłopcom.

Kolejnym etapem naszej wycieczki było przedstawienie „Tygrysek Pieterk, czyli afrykańska opowieść” w teatrze „Guliwer”, w reżyserii Zbigniewa Lisowskiego. Nowoczesne, wykorzystujące różnorodne efekty specjalne przedstawienie, w bardzo intrygujący, ale i przystępny dla dzieci sposób poruszało trudny temat strachu dziecięcego. Przedstawienie można polecić wszystkim rodzicom, którzy mogliby w nim zobaczyć odzwierciedlenie swoich zachowań, skłonić do refleksji nad sobą.

Podbiliśmy Warszawę! Naszą wyprawę należy zaliczyć do niezwykle udanych. Dzieci były bardzo zadowolone, pewnie też  dlatego, że w dniu wycieczki nie było lekcji, ale mam nadzieję, że ten powód był najmniej istotny. Po powrocie zrobiliśmy plakaty, które pokazały, że wycieczka to świetna lekcja, bo informacji o Zamku Królewskim, królu Zygmuncie jego czasach, dzieci zapamiętały bardzo dużo.

Sylwia Majszyk