Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych.

Dnia 26.03.2011 r. w Mariance odbył się  kolejny, piąty Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych – impreza związana z przypadającym w tym czasie Światowym Dniem Teatru.

Nasz szkoła zaprezentowała się również w tym roku w obydwu kategoriach wiekowych (klasy I-III i IV-VI).

Starsza grupa, pod opieką p. Hanny Rozbickiej, przedstawiła krótką inscenizację pt. „Nadąsana gąsienica”. Treść dotyczyła przemijalności życia i tajemnicy jego odradzania się, a wszystko to przedstawione w dość lekkiej formie na tle „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego. Atutem minispektaklu były też oryginalne kostiumy postaci: pary staruszków, listków, drzewa i tytułowej gąsienicy. W role te bardzo umiejętnie  wcielili się uczniowie kl. IV i V, a uwieńczeniem występu było odtańczenie przez nich walca „Noce i dnie”.

Uczniowie klasy III, pod opieką p. Elżbiety Leszczyńskiej, zaprezentowali uczestnikom przeglądu bajkę „Kot w butach”. Występom towarzyszyła muzyka i piosenki w wykonaniu aktorów: Janka. Kota, zajączków, królewny. Zaletą przedstawienia były ciekawe stroje i rekwizyty, a zwłaszcza kareta, która wywołała poruszenie wśród widzów.

Uroczystość rozdania pamiątkowych statuetek zaszczycił Wójt  Gminy p. Antoni Piechoski, który ufundował też nagrodę dla wszystkich uczestników przeglądu – wyjazd do teatru na wybrane przez organizatorów przedstawienie.