Konkursy matematyczne.

Marzec obfitował w konkursy matematyczne, w których nie zabrakło naszych uczniów.

Konkurs matematyczno – artystyczny ,,Nie ma przyszłości bez matematyki''.

Dnia 14.03.2011 (w święto liczby π , określającej stosunek długości obwodu koła do jego średnicy )  w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Mińsku Mazowieckim miało miejsce zakończenie kolejnej edycji tego konkursu  objętego honorowym patronatem Starosty mińskiego.   W uroczystości udział wzięli uczestnicy konkursu, ich opiekunów oraz zaproszeni goście: zastępca Starosty mińskiego Krzysztof Płochocki, kierownik Wydziału Oświaty Emilia Piotrkowicz, Dariusz Kulma z Firmy Edukacyjno-Wydawniczej Elitmat. W konkursie wzięło udział 53 uczniów w tym: 3 ze szkoły podstawowej, 25 z gimnazjum i 25 ze szkół ponadgimnazjalnych. Nasze gimnazjum reprezentował Mateusz Olender uczeń klasy IIIG, którego komiks zdobył drugie miejsce. Gratulujemy.

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”.

Dnia 17.03.2011 dwunastu uczniów Zespołu Szkół zmagało się z zadaniami testowymi  o różnym  stopniu trudności. Na wyniki  należy poczekać do końca maja.

III Gminnym Konkursie Matematycznym.

Reprezentacja  klas I- III w składzie  Małgorzata Staszel , Elżbieta Staszel i Kamila Zgiep, wzięła udział w III Gminnym Konkursie Matematycznym, który odbył się 23 marca 2011r. w ZS w Zamieniu. Drużyny  wykonywały zadania zespołowe o różnym stopniu trudności. Odpowiadały na pytania indywidualne przygotowane dla poszczególnych klas. Układano figury geometryczne, dokonywano obliczeń kalendarzowych oraz zegarowych. Trzeba było wykazać się znajomością miary, wagi i ceny. Młodzi matematycy dobrze radzili sobie podczas konkursu. Nasza drużyna zajęła 3 miejsce. Organizatorzy przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek .Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.

Powiatowy Konkurs Matematyczny "Pitagoras".

Dnia 28.03.2001r. w Gimnazjum i Liceum Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny "Pitagoras". Konkurs skierowany do uczniów klas drugich gimnazjum i liceum trwał 120 minut. Wzięło w nim udział 41 gimnazjalistów i 17 licealistów. Nasze gimnazjum reprezentował Bartosz Bakuła uczeń klasy IIG.