Dzień Rodziny w oddziałach przedszkolnych

Wkraczając z niezwykle pomysłowym „Kotem w butach" w świat baśni, rozpoczęliśmy tegoroczny „Dzień Rodziny" w Stojadłach zorganizowany dla wszystkich przedszkolaków i ich rodzin.

Wspomniane przedstawienie było jedną z wielu atrakcji przygotowanych na 2 czerwca, a odegrane przez rodziców i nauczycieli przedszkola jako niespodzianka dla dzieci z okazji ich święta. Po uśmiechniętych minach i zabawnych komentarzach dzieci można wnioskować, ze zobaczyć mamę, tatę, lub panią z przedszkola w tak niezwykłej roli, to świetna zabawa.

Po występie dorosłych przyszedł czas na dzieci, które dla rodziców przygotowały krótkie programy artystyczne, piosenki i drobne upominki. Najbardziej przejęte były najmłodsze „Krasnale", które dzielnie wyszły na scenę i pięknie wystąpiły. Po roku pobytu w przedszkolu stały się już przecież prawdziwymi zuchami!

Po wzruszeniach rozpoczęła się wreszcie zabawa. Były różne konkursy i gry na świeżym powietrzu, które w tym roku przygotowały i poprowadziły uczennice naszego gimnazjum. Natomiast utracone w zabawie siły dzieci i ich rodzice odzyskali na poczęstunku weselnym, który zostawili Janek i królewna, szczęśliwie połączeni dzięki sprytowi nietuzinkowego kota w czerwonych butach.

Myślę, że „Dzień Rodziny" jest wspaniałą okazją dla rodziców na spędzenie czasu ze swoimi pociechami, w radosnej atmosferze i oderwanie się od pracy i codziennych zmartwień, a w tym roku dał niektórym dorosłym także możliwość  przeniesienia się w bajkowy świat aktorstwa.

Opracowała Sylwia Majszyk