Szkoła Podstawowa

Lubimy rymy Wandy Chotomskiej

8 grudnia w  naszej szkole odbył się IV Gminny Konkurs Poetycki przeznaczony dla uczniów klas I-III "LUBIMY RYMY Wandy Chotomskiej". Do konkursu zgłosiło się sześć szkół. Każdą szkołę  reprezentowała trzyosobowa drużyna, w skład której wchodzili przedstawiciele klasy I, II i III.

Pierwszy etap konkursu realizowany był w każdej szkole. Dzieci miały ułożyć prezentacje w dowolnej formie zachęcające do czytania utworów Wandy Chotomskiej.  Każda z nich została wysoko oceniona przez jury, ponieważ każda była ciekawa, oryginalna i zabawna.

 W samo południe w specjalnie przygotowanej i udekorowanej sali, rozpoczął się turniej. Uczniowie mieli wykazać się  znajomością nie tylko rymów  Chotomskiej, ale i faktów          z życia poetki.  W jury zasiedli nauczyciele – opiekunowie poszczególnych drużyn.  Turniej prowadziła p. Sylwia Majszyk  z pomocą p. Urszuli Buczek i p. Elżbiety Leszczyńskiej.

Dyrektor szkoły pani Anna Przybysz powitała gości i zaprosiła na przedstawienie Czerwony Kapturek. Przygotowali je w języku angielskim gimnazjaliści ze Stojadeł pod opieką p. Agaty Słodownik.

Konkursowe zmagania rozpoczęły się od dokończenia fragmentu wiersza i podania jego tytułu.  Kolejnym zadaniem był turniej pytań,  w którym uczniowie mogli  wybrać spośród 25 propozycji i zdobyć odpowiednio 1, 2 lub 3 punkty. Wszyscy świetnie poradzili sobie              z odgadnięciem odgłosów ptaków, bohaterów wierszy Chotomskiej. Dzieci losowały też rekwizyty, które były wyświetlone na ekranie i podawały tytuł wiersza z którym się kojarzyły. Kolejne zadania to układanie puzzli oraz rozwiązywanie tematycznej krzyżówki i podanie jej hasła. Uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością wierszy Wandy Chotomskiej i jej życiorysu.

Konkurs zakończył się zwycięstwem drużyny ze Starej Niedziałki. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Stojadeł. Trzecie miejsce zdobyły dwie szkoły: Marianka i Brzóze. Wszyscy uczniowie dostali imienne dyplomy oraz drobne upominki – zabawne długopisy. Natomiast zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali piękne puchary. Prowadząca podziękowała uczestnikom za wspaniałą zabawę i zaprosiła na kolejny konkurs LUBIMY RYMY już za rok.

                                                                                                                                     Elżbieta Leszczyńska