Ferie

Co roku tak samo. Oczekiwana przez dzieci i młodzież (oczywiście także           i nauczycieli) zimowa przerwa minęła szybko, jak zwykle. Czy odpoczęliśmy? Myślę, że tak, chociaż, jak świat światem, odpoczynek zawsze jest za krótki.

W naszej szkole w pierwszym tygodniu ferii pusto nie było. Przychodzili nauczyciele: p. D. Zwierz, p. E. Leszczyńska, p. T. Królak, p. S. Majszyk, p. K. Sarna, p. A. Murawska, p. A. Słodownik, p. U. Buczek, p. H. Rozbicka, p. A.Parol, p.G.Chylinska i p. H. Makowska. Przychodzili też uczniowie: jedni po to, by na sali gimnastycznej, pod opieką nauczycieli brać udział w różnych rozgrywkach sportowych (każde dziecko, które chciało, mogło w nich uczestniczyć i spędzić czas miło i o wiele korzystniej, niż przed komputerem czy telewizorem), inni, umówiwszy się wcześniej z nauczycielami, mieli dodatkowe, indywidualne lub w małych grupach, zajęcia wyrównawcze. Może to komuś wydać się dziwnym i nieprawdopodobnym, że dzieci w ferie chcą się uczyć, ale myślę, że w ferie to nawet nauka jest przyjemna.

Tuż po feriach – 2 lutego po południu w oddziałach „O” miał miejsce spóźniony Dzień Babci i Dziadka. Uroczyste spotkanie wnuków z babciami        i dziadkami przebiegało w dwóch etapach. Najpierw część artystyczna: dzieci     z wielkim przejęciem deklamowały wiersze i śpiewały piosenki starannie przygotowane na tę miłą okazję, a po gromkich oklaskach wzruszeni dziadkowie otrzymali upominki – odciśnięte w masie solnej „łapki” swoich wnucząt.

Druga część spotkania polegała na aktywnym uczestnictwie dziadków                w przygotowaniu portretu wnuczka lub wnuczki na szarym papierze                     z przygotowanych wcześniej materiałów ( bibuła, gałganki, kolorowy papier, flamastry i kredki). Wszyscy doskonale się bawili, wspólna praca dostarczyła wiele radości i satysfakcji, gdyż efekt końcowy był zdumiewający. Powstałe prace zaskoczyły wszystkich, którzy je ujrzeli. pomysłowością, kreatywnością i wyobraźnią. A co ciekawe, wiele „papierowych wnucząt” naprawdę okazało się być podobnymi do pierwowzorów.

W tym krótkim czasie, już po feriach, uczniowie naszej szkoły brali udział w kilku imprezach sportowych zorganizowanych przez szkoły gminne, w których fundatorem nagród był Wójt Gminy Mińska Mazowiecki. Były to:

• Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego Gimnazjum – w którym nasze dziewczęta zajęły II miejsce;
  • Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych - i w nim nasze dziewczęta zajęły II miejsce;
  • Unihokej dziewcząt i chłopców – z tych zawodów przywieźliśmy dwa medale; srebrny dziewcząt i złoty chłopców.

Ponadto nasi sportowcy uczestniczyli  w dwóch imprezach sportowych zorganizowanych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Mińsku Maz. Były to Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju dziewcząt i chłopców. Zawody miały miejsce w Szkole Podstawowej nr.2 w Mińsku Maz.  Zakończyły się one sukcesem naszych zawodników : chłopcy zdobyli I miejsce, a dziewczęta II, co obu drużynom dało awans do Zawodów Regionalnych.

Opracowała Anna Kopka