Szkoła Podstawowa

Logo szkoły

im. Kardynała

 

Stefana Wyszyńskiego 

 

Stojadła

 

ul. Południowa 20.

 

05-300 Mińsk Mazowiecki

 

Tel: 025 758-22-46

 

sp.stojadla@minskmazowiecki.pl

 

Pracowita wiosna

18 IV 2012r. grupy przedszkolne oraz dwie klasy „0” z naszej szkoły wzięły udział w Gminnym Przeglądzie Tańców Przedszkolnych „Miś z laleczka raz i dwa” odbywającym się w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim.

Konkurs taneczny uroczyście został otwarty przez Wójta naszej Gminy Pana A. J. Piechoskiego. Następnie reprezentanci poszczególnych przedszkoli przedstawili swoje układy taneczne.
    Najmłodsi reprezentanci naszego przedszkola -  „Krasnale” zatańczyli „Kaczuszki” oraz układ ruchowy do piosenki „Gdy brzmi piosnka”. Grupa „Zuchy” – 4-latki wystąpiła w tańcu „Żabki” oraz „Szewczyk”. Grupa „0” 5-latki zaprezentowała skocznego „Krakowiaka”, a także niezwykle nowoczesny „Mix-dance”. Natomiast dzieci z grupy „0” 6latki przedstawiły układ taneczny do popularnego utworu „Mossa” oraz „Misia a”.
    Dzieci z naszego przedszkola wzbudziły zainteresowanie publiczności nie tylko niezwykle pomysłowymi krokami tańców współczesnych i klasycznych, ale także barwnymi strojami. Jednak największą ozdobą wszystkich występów były uśmiechy na twarzach przedszkolaków, świadczące o dobrej zabawie i braku tremy.

 
    Po wystąpieniu wszystkich uczestników konkursu Pan Wójt podziękował dzieciom oraz ich wychowawcom za włożony trud w przygotowanie występów i,  życząc dalszych sukcesów tanecznych, wręczył pamiątkowe dyplomy i upominki. 
 
Pracowita wiosna w Zespole Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Stojadłach.

Wiosna wkoło piękna i zielona, jednak nie zawróciła w głowie naszym uczniom, którzy 12 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 9 w Siedlcach wzięli udział w finale Regionu Siedleckiego w unihokeju chłopców ze szkół podstawowych. 
Uczestnikami turnieju były szkoły wyłonione z turniejów półfinału. Sześć drużyn rywalizowało w turnieju finałowym. Reprezentanci naszej szkoły, mimo osłabienia kontuzjami dwóch zawodników, wywalczyli V miejsce. Jest to niewątpliwie duży sukces, zważywszy na małą ilość dzieci w szkole. 
Co roku potwierdzamy przynależność do czołówki regionu w tej dyscyplinie sportu, który wymaga od zawodników wielu godzin treningów i zaangażowania. Ogromne podziękowania dla chłopców!
Kolejne sukcesy sportowe odnieśli nasi uczniowie w zawodach w „ Dwa ognie” usportowione dla szkół podstawowych klas IV i młodszych organizowanych w Mariance. Mecze rozgrywały zarówno dziewczęta, jak i chłopcy, walcząc o Puchar Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki. Dziewczynki zakończyły swój udział na grach grupowych, chłopcy zaś wywalczyli zaszczytne III miejsce. 
Wiosenna aura nie przeszkodziła również uczniom klas IV, V i VI, którzy w dniach 17-19 kwietnia uczestniczyli w warsztatach „Ja – Młody Obywatel” realizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom. 
Był to jeden z etapów działań mających na celu zwiększenie aktywnego udziału dzieci w życiu publicznym oraz rozwój postaw obywatelskich poprzez podniesienie poziomu wiedzy uczniów na temat obowiązków obywatela. Przeprowadzone zajęcia wyłoniły grupę chętnych uczniów, którzy pod opieką  p. Katarzyny Sarny zrealizują mini projekt odpowiadający na potrzeby naszej społeczności. 
Jednak szkoła, to nie tylko nauka (szczególnie wiosną). To także miejsce spotkań z rówieśnikami po godzinach lekcyjnych. Korzystając z tego przywileju, uczniowie klas IV-VI w dniu 18 kwietnia bawili się na szkolnej dyskotece, którą prowadzili: Ewelina Wróblewska i Szymon Smoliński z klasy II gimnazjum.
Odrobinę przyjemności zaznały również dzieci z grup przedszkolnych i dwie klasy „0”, które w dniu 26 kwietnia wybrały się do szkoły muzycznej w Mińsku Mazowieckim na przedstawienie p.t. „Porwanie Baltazara Gąbki”. Spektakl wywarł na przedszkolakach duże wrażenie. Dzieci były zachwycone ciekawymi efektami specjalnymi i bogatą scenografią. Niewątpliwie przez dłuższy czas dzieci będą wracały pamięcią do scen z przedstawienia.
Koniec kwietnia był znów okresem wytężonej pracy, szczególnie dla chętnych uczniów z klas I-III i IV-VI, którzy 27 kwietnia postanowili wziąć udział w V Powiatowym Konkursie Wiedzy „Omnibus 2012” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Uczniowie mieli 45 minut na rozwiązanie zestawu pytań. Zdobywczynie największej liczby punktów będą reprezentowały nasza szkołę w rywalizacji powiatowej. Są to: Weronika Sarna z kl. III oraz Agnieszka Paska z kl. VI.
Wiosna to również czas pracy nad własnym zdrowiem i kondycją. Wiedzą to bardzo dobrze uczniowie klas „0” naszej szkoły, którzy 10 maja uczestniczyli w spotkaniu z paniami pielęgniarkami z medycyny szkolnej, p. Grażyną Drozdowska i p. Magdaleną Kaczmarek. Panie pielęgniarki przybliżyły dzieciom tajniki swojego zawodu oraz w fachowy sposób opowiadały o higienie i zdrowym stylu życia. Uczniowie mieli również mnóstwo pytań, na które panie udzielały wyczerpujących odpowiedzi. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali obrazki o tematyce prozdrowotnej do kolorowania oraz obiecały zgodnym chórem że będą zjadać surówki ze szkolnej stołówki.

 
Pracowity tydzień od 8 do 15 maja miały również panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Stojadłach, które z związku z IX Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek zaprosiły przedszkolaki i klasy „0” na spotkanie czytelnicze. Na wstępie panie bibliotekarki opowiedziały o tegorocznym Tygodniu Bibliotek, który nawiązuje do  zbliżających się Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Następnie dzieci w skupieniu wysłuchały opowiadania pt. „Franklin gra w piłkę nożną”. Na zakończenie spotkania każde z dzieci otrzymało pamiątkowa zakładkę do książki oraz kolorowy balonik z hasłem    IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek: „Biblioteka ciągle w grze!”. 

 
Wkrótce minie wiosna, nadejdzie lato i  rok szkolny 2011/2012 zakończy się. Będziemy go jednak długo wspominać, zwłaszcza, że Pani Minister Katarzyna Hall ogłosiła go Rokiem Szkoły z Pasją. Uczniowie kl. II i III poszli za głosem Pani Minister i ujawnili swoje pasje na przepięknych plakatach zdobiących szkolne korytarze, np. kolarstwo - Dawida Rosochackiego z kl. III czy muzyka - Wiktorii Jackiewicz z kl. II. Jednak pasje uczniów naszej szkoły to nie tylko kolorowe zdjęcia czy wycinki z gazet. To prawdziwe talenty rozwijane pod czujnym okiem nauczycieli i rodziców. Do jednych z nich należy Ela Staszel, uczennica kl. III, która projektuje stroje. Rozwijając swoją pasję bierze udział w różnych konkursach ogłaszanych na stronach internetowych oraz w czasopiśmie „Top Model”. W numerze 1/2012 na str. 20 można obejrzeć jej projekt stroju dla Hayden. Również dwie uczennice kl.II Marta Król i Wiktoria Jackiewicz pasjonujące się muzyką, a w szczególności grą na skrzypcach, rozwijają swój talent w szkole muzycznej, a także uatrakcyjniają swoją grą wiele imprez szkolnych.
    My nauczyciele, życzymy sobie wielu takich uczniów z pasją i obiecujemy, że  będziemy pomagać im w ich rozwoju i doskonaleniu ich talentów.
Opracowała Monika Komuda