Szkoła Podstawowa

Logo szkoły

im. Kardynała

 

Stefana Wyszyńskiego 

 

Stojadła

 

ul. Południowa 20.

 

05-300 Mińsk Mazowiecki

 

Tel: 025 758-22-46

 

sp.stojadla@minskmazowiecki.pl

 

Wydarzenia początku października

W drugiej połowie września dało się zauważyć poruszenie wśród naszych uczniów.    To przedstawiciele klasy V szkoły podstawowej i klas  I-III gimnazjum przystąpili               do POWIATOWEGO KONKURU DZIENNIKARSKIEGO pt. PREZENT DLA PAPIEŻA        i  rozpoczęli intensywne prace nad redagowaniem szkolnej gazetki o treści zgodnej                 z ideologią papieskiej Cywilizacji Miłości, czyli takiej, którą chciałby przeczytać Jan       Paweł II.

Uczniowie z klasy V: Klaudia Karpińska, Małgorzata Staszel, Rafał Łabarzewski      i Dawid Rek byli autorami gazetki pt. ,,Długa przerwa”. Swoje pomysły konsultowali                z  p. Hanną Rozbicką. Zespół gimnazjalistów z klasy I pod kierunkiem p. Dyrektor Anny Przybysz w składzie: Natalia Główka, Agnieszka Paska, Jan Kądziela, Hubert Rozbicki opracował gazetkę zatytułowaną ,,Wieści szkolne”. Dziennikarskie przedsięwzięcia grupy drugo- i trzecioklasistów z gimnazjum: Adrianny Ludkowskiej, Magdaleny Mazek, Kamili Płochockiej, Emilii Rek, Natalii Słodownik, Magdaleny Szatańskiej z klay II, Małgorzaty Paski, Mai i Szymona Smolińskich oraz Marleny Zagórskiej z klasy III  nadzorował              p. Maciej Samulik. Z niecierpliwością wyczekujemy na werdykt jury.

          W poniedziałek 24 września w klasach I-III odbyło się ,Powitanie Jesieni”. Impreza rozpoczęła się pogadanką o tym, co dzieje się w przyrodzie jesienią i jakie przysłowia nawiązują do tej pory roku. Następnie uczniowie z poszczególnych klas wystąpili                  w ,,Przeglądzie mody jesiennej”. Najciekawiej ubrane jesienne modelki i modeli nagradzano gromkimi  brawami. Największy aplauz  zdobyły  Julia Nowak z klasy I  i  Iga Makowska      z klasy III. Kolejnym punktem dnia były zajęcia plastyczne. Dzieci pracowały w grupach wykonując jesienne pejzaże z użyciem liści i stempli ziemniaczanych oraz ludziki                   i zwierzątka ze skarbów jesieni. Po zajęciach na szkolnym korytarzu można było podziwiać wystawy prac uczniowskich. Dzień zakończył się pieczeniem kiełbasek i zabawami ruchowymi przy ognisku. Razem z dziećmi bawiły się wychowawczynie: p. Urszula Buczek, p. Elżbieta Leszczyńska i p. Sylwia Majszyk.

          W dniach 26-28 września dziewczęta z naszej szkoły pamiętały o swoich kolegach        i  świętowały w klasach Dzień Chłopaka. Drugoklasistki do życzeń dołączyły po lizaku,        w klasie III były breloczki w kształcie piłek do koszykówki i poczęstunek z jesiennych owoców.  Czwartoklasistki przygotowały, oprócz słodkości, zabawy  dla chłopców:  obieranie ziemniaków ( tu wyróżnił się Kamil Bąk ), zaplatanie warkocza,  przyszywanie guzików.     Na koniec wychowawca p. Maciej Samulik uczył męską część klasy wiązać krawat. Z klasy V dochodził zapach pysznej pizzy, a w czasie poczęstunku dziewczynki przyznawały chłopcom  medale  mistrzów  różnych  dziedzin .  Szósta  klasa postawiła na dobrą czekoladę.                         A co działo się w gimnazjum? I gimnazjum przygotowała lizaki. II klasa spotkała się przy ognisku z kiełbaskami i słodkościami, a najstarsze dziewczęta z klasy III ofiarowały kolegom pamiątkowe kubeczki wypełnione cukierkami. Wieczorem 26 września Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Katarzyny Sarny zorganizował dyskotekę szkolną                    z konkursami, tanecznymi i nie tylko, na której wszyscy świetnie się bawili.

          Przełom września i października był to także czas intensywnych zawodów sportowych. 22 września w Hucie Mińskiej podczas zawodów piłkarskich dziewcząt szkół gimnazjalnych  z terenu Gminy Mińsk Mazowiecki nasze dziewczęta zajęły II miejsce, ulegając jedynie zwycięskiej drużynie ze Starej Niedziałki 3:1. W innych meczach nasze wyniki były   następujące: z Gimnazjum z Janowa wygrana 3:0,  z Gimnazjum z Huty Mińskiej 3:0. Drugie miejsce w rozgrywkach gminnych to duże osiągnięcie, a zaangażowanie i ambicja naszych zawodniczek…. Super! Nasz zespół reprezentowały: Natalia Słodownik, Maja Smolińska, Ewelina Wróblewska, Justyna Woźnica ( najlepszy strzelec naszego zespołu - autorka             6 bramek ), Zuzanna Rzyśkiewicz, Aleksandra Pasik, Karolina Przysowa, Emilia Ajchler, Karolina Manowska, Marlena Zagórska, Maja Bajek. W tym samym dniu chłopcy                  z gimnazjum mieli swoje zawody w tej samej konkurencji.

          27 września uczestniczyliśmy w Mistrzostwach Powiatu Mińskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się na obiektach sportowych MOSiR Mińsk Mazowiecki przy ul. Sportowej 1.

         

          29 września w Starej Niedziałce na boisku Orlik odbyły się zawody w piłce nożnej chłopców szkół podstawowych, w których nasi chłopcy  zajęli III miejsce. Opiekunem chłopaków był pan Rafał Kielak. Trzeba podkreślić, że nasi reprezentanci to dopiero rocznik 2001 i wszystko przed nimi.

          Gorzej powiodło się tym samym zawodnikom w turnieju o mistrzostwo powiatu. Przegrali z gospodarzami - Szkołą  nr 5 w Mińsku Mazowieckim i odpadli z turnieju.

           1 października byliśmy gospodarzami turnieju eliminacyjnego w piłkę nożną dziewcząt na szczeblu powiatu. Wzięło w nim udział pięć zespołów z gimnazjów w: Dębem Wielkim, Dobrem, Stojadłach,  Zamieniu  oraz Gimnazjum nr 2 z Mińska Mazowieckiego. Gry były bardzo emocjonujące, często kończyły się dogrywkami i rzutami karnymi. Kolejność miejsc była następująca: I m-ce Dębe Wielkie, II m-ce Zamienie, III m-ce Dobre, IV m-ce Gimnazjum nr 2 Mińsk Mazowiecki, V m-ce Stojadła. Trzeba podkreślić bardzo dobrą organizację zawodów, a podziękowania złożyć zarówno grającym bardzo sportowo dziewczynom, jak i kibicom oraz sędziom stolikowym, ale przede wszystkim bezbłędnie sędziującemu nauczycielowi ze Stojadeł panu Rafałowi Kielakowi.

          5 października odbył się Gminny Konkurs Recytatorski im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej, w którym wzięli udział przedstawiciele naszego gimnazjum i szkoły podstawowej. Uczennica klasy V Klaudia Karpińska przygotowywana przez p. Hannę Rozbicką zakwalifikowała się do etapu powiatowego.