"Adopcja na odległość"

Nasza Szkoła w minionym roku szkolnym , za porozumieniem i zgodą rodziców, pedagogów i uczniów weszła w program „Adopcji na odległość”.

-Adopcja na odległość stanowi moralne zobowiązanie wobec grupy dzieci, z krajów misyjnych , żyjących w skrajnym ubóstwie .

Polega ona na finansowaniu kształcenia grupy młodzieży czy dzieci będących na danej placówce misyjnej.

Minimalny roczny koszt wynosi 480,00 złotych (to kwota wystarczająca na zaspokojenie potrzeb związanych z wydatkami szkolnymi dla jednej osoby na okres 1 roku), ale to Darczyńcy podejmują decyzję o wysokości zobowiązania.

My, jako wspólnota szkolna zobowiązaliśmy się do rocznej kwoty 650 zł., co stanowi jednorazową , roczną składkę ok. 5 zł. od jednego ucznia.

Po wysłaniu zebranej w poprzednim roku szkolnym odpowiedniej kwoty, natychmiast otrzymaliśmy serdeczne podziękowanie, a niedawno  S. Teresa Roszkowska misjonarka z Sudanu przysłała do nas list, w którym opisuje warunki życia dzieci w tamtejszej misji oraz życzenia świąteczne, które przytoczę:

„Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia , a z nimi wiele życzeń i prezentów. Dlatego też my razem z naszymi dziećmi pragniemy poprzez tych parę słów dotrzeć do każdego z Was. Do każdego z Darczyńców z najlepszymi życzeniami i każde nasze dziecko, które jest objęte Waszą Adopcją pragnie powiedzieć DZIĘKUJĘ CI za to, że jesteś i że w Twoim sercu jak w domu mam miejsce – i choć mnie nie znasz, jestem Ci tak bliski, bo jestem biedny…

Do życzeń dzieci , my siostry dołączamy nasze najszczersze życzenia, by Dziecię Jezus obdarzyło Was obfitymi łaskami, pokojem serc i wielką radością z tego, że gdzieś tam na innym kontynencie są dzieci, które dzięki Waszym ofiarom, drodzy Darczyńcy, mogą żyć i uczyć się. Niech Bóg będzie Wam nagrodą.”

opracowała Anna Kopka