Wydarzenia w I semestrze

Warto służyć każdemu człowiekowi

Wydarzenia w I semestrze:

• 1. Sadzenie dębów katyńskich . Dęby zostały poświęcone w czasie mszy w kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, następnie jeden z nich został posadzony przy naszej szkole. Dąb ten nosi imię Włodzimierza Arwanitiego.
  • 2. Gminne obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które miały miejsce w Zamieniu.
  • 3. Gminny turniej „Lubimy rymy Juliana Tuwima", organizowany przez nauczycieli nauczania początkowego. Nasza szkoła zdobyła w rywalizacji III miejsce. Poezji tego samego autora dotyczył wieczór w Zespole Szkół w Hucie Mińskiej, gdzie bardzo ładnie zaprezentowali się nasi uczniowie z klasy III szk. podst. i klasy III gimnazjum.
  • 4. 30 listopada uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Organizatorem akcji była Pani Dyrektor a wolontariuszami byli nauczyciele Zespołu Szkół. Zbieraliśmy dary - żywność, ubrania, zabawki dla potrzebujących kolegów. Zebrane artykuły przekazaliśmy do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
  • 5. 4 grudnia odbył się przygotowany przez p. Hannę Rozbicką szkolny wieczór poezji. Cieszę się, że w tym roku było więcej rodziców. Mam nadzieję, że wieczory te wrosną na stałe w cykl uroczystości szkolnych.
  • 6. Wigilie klasowe w dniu 19.12. były uroczystościami klasowymi, ale odbyły się w każdej z klas. Starajmy się podtrzymywać tę piękną polską tradycję. Jesteśmy zapraszani na spotkanie opłatkowe przez władze kościelne, wigilie odbywają się w wojsku, w siedzibach władz, dobrze, że rodzice włączają się w przygotowanie wigilii klasowych a w klasach młodszych uczestniczą w nich.
  • 7. 10 stycznia bawiliśmy się na zabawie karnawałowej, w trzech grupach wiekowych. Dla dzieci z grup przedszkolnych grał zespół muzyczny opłacony przez jednego z dziadków naszych przedszkolaków. Trochę gorzej przebiegała zabawa dla dzieci z klas I - III (zepsuł się sprzęt nagłaśniający, a dokładnie komputer). Może wart byłoby się zastanowić, czy na przyszłość nie zaprosić do szkoły diskdżokeja, zapłacić mu zamiast tego skromnego poczęstunku, jaki możemy zaoferować uczniom z funduszy rady rodziców.
  • 8. 12 stycznia jako rocznica nadania Prymasowi Wyszyńskiemu godności kardynalskiej stanie się w ceremoniale szkolnym Dniem Patrona. W tym roku obchodziliśmy to święto po raz pierwszy.
  • 9. Ze względu na ferie zimowe w tym roku nieco wcześniej obchodziliśmy w oddziałach przedszkolnych Dzień Babci i Dziadka. W klasie I i II uroczystości te odbędą się jutro
  • 10. W zakończonym I semestrze nasi uczniowie wzięli udział w wielu różnych zawodach sportowych. Wiele rozgrywek zakończyło się przejściem naszych sportowców do kolejnego etapu.

Opracowała Anna Przybysz