Powitanie wiosny w grupach przedszkolnych

Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością wyczekiwaliśmy pierwszych oznak wiosny. Jednakże w życiu przedszkolaka wiosna to nie tylko pożegnanie czapek i szalików, ale przede wszystkim czas wytężonej pracy.

Dwa tygodnie przed nadejściem wiosny - tej kalendarzowej - w gr. „0" rozpoczęły się przygotowania do uroczystości „Powitania wiosny". Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały inscenizację pt „Zwiastuny wiosny", którą dnia 23.03.09r zaprezentowały młodszym kolegom z przedszkola. Poza tym, podczas spotkania, były „wiosenne czary", śpiewanie wiosennych piosenek oraz wspólna decyzja o... utylizacji Marzanny wykonanej przez 6-latki.

Kilka dni później do naszej szkoły zapukali goście - dzieci i ich wychowawczynie z sąsiadujących przedszkoli. Dnia 31.03.09r odbył się „II Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej". Przybyłych gości, wśród których był również pan wójt gminy Sylwester Dąbrowski, powitała pani dyrektor Anna Przybysz. Następnie mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki o wiośnie. Dodatkowym atutem prezentowanych utworów były fantazyjne stroje uczestników zabawy oraz wspaniałe choreografie.

Dzieci ze Stojadeł zaprezentowały 3 wiosenne piosenki. „Krasnale" zaśpiewały piosenkę „Witaj wiosenko", „Zuchy" - „Idzie  do nas wiosna", „Zerówka" piosenkę „Wiosna".

Wszystkie występy małych artystów nagrodzone zostały gromkimi brawami, a na pamiątkę spotkania uczestnicy otrzymali drobne upominki. Ponadto przedstawiciele szkół odebrali z rąk pana wójta i pani dyrektor dyplomy uznania oraz w pełni zasłużone gratulacje.

Uroczystość zakończyła wspólna zabawa przy piosence „Zielona ściana tataraku" oraz słodki poczęstunek.

Dnia 16.04.09r odbyła się kolejna gminna impreza z udziałem przedszkolaków ze Stojadeł. Przedszkole w Osinach zorganizowało „III Przegląd Taneczny. Miś z laleczką - raz i dwa". Do udziału w zabawie przystąpiła grupa „Zuchów" prezentując dwa tańce: polkę i hip-hop oraz „0" z układem tanecznym „Smerfy" i krakowiakiem. Grupa „Krasnale" dzielnie kibicowała starszym kolegom. Na pamiątkę tanecznego spotkania dzieci otrzymały drobne upominki oraz dyplom uznania.

Warto było poświęcić trochę czasu w przygotowanie dzieci do wiosennych uroczystości, by móc podziwiać tak niesamowite efekty. Jak zawsze do zorganizowania imprez włączyli się czynnie także rodzice, przygotowując dzieciom stroje, za co oczywiście serdecznie dziękujemy.