Bajkowe kucharzenie

Wszyscy wiemy, jak trudno jest namówić niektóre dzieci do jedzenia. Wiemy także, że ogromne znaczenie ma dla nas wszystkich sposób podania potraw i ich wygląd.

Nauczycielki grup przedszkolnych postanowiły włączyć do przygotowania podwieczorku zarówno rodziców czy dziadków naszych pociech, jak i samych przedszkolaków. 29 kwietnia wszyscy spotkali się w szkolnej stołówce, aby w niekonwencjonalny sposób przygotować i spożyć podwieczorek. Już same potrawy wzbudziły nieco emocji. Bo jak tu nie zainteresować się szaszłykami Myszki Fiki-Miki, koszyczkami Czerwonego Kapturka, koreczkami Królewny Śnieżki, pierniczkami Baby Jagi, muchomorami, sokiem Królika czy przysmakiem Kota w Butach?

Całe rodziny brały udział w przygotowaniu wylosowanego dania. Nikomu nie przeszkadzało, że ktoś wybrudził buzię lub ubranie. Najważniejszy był efekt końcowy, który możemy obejrzeć w galerii na stronie internetowej Zespołu Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego www.zsstojadla.szkolnastrona.pl

Miłych wrażeń.

Anna Przybysz