Szkoła Podstawowa

Logo szkoły

im. Kardynała

 

Stefana Wyszyńskiego 

 

Stojadła

 

ul. Południowa 20.

 

05-300 Mińsk Mazowiecki

 

Tel: 025 758-22-46

 

sp.stojadla@minskmazowiecki.pl

 

Jesienne miesiące sprzyjają lenistwu, melancholii i zadumie. Zupełnie inaczej jest  w Zespole Szkół w Stojadłach. Nasi uczniowie i nauczyciele nieustająco podążają za atrakcjami, podejmują nowe wyzwania.

Zaczęło się od konkursu, a dokładniej od Gminnego Konkursu „Stop nałogom”. 22 listopada nasza drużyna - Małgosia Staszel, Damian Kaniewski i Jakub Porębski pod opieką p. dyr. Anny Przybysz, zajęła V miejsce. Zawodników przygotowały p. Emilia Wronowska i p. Alina Szydłowska. Dwa dni później innych zawodników i w innej dyscyplinie przygotował p. Dariusz Zwierz – mowa tutaj o chłopcach, którzy brali udział w Mistrzostwach Gimnazjum w tenisie stołowym. Natomiast  dziewczęta z gimnazjum miały okazję do tego, aby zaprezentować swoją formę 8 grudnia podczas Mistrzostw Gminy w siatkówce.

Listopad to miesiąc niezwykłych wydarzeń, które co roku świętujemy. Nie tylko te, o których wszyscy pamiętają, ale również te mniej znane. Niewątpliwie jedną z tych uroczystości jest Dzień Pluszowego Misia, obchodzony 26 listopada. Dzieci z klas I-III nie zapomniały o swoich przyjaciołach. Pod opieką wychowawczyń - p. Urszuli Buczek, p. Elżbiety Leszczyńskiej i p. Sylwii Majszyk, w grupach wyklejały postacie misiów, startowały w konkursach, rozwiązywały ciekawe zagadki o misiach i niedźwiedziach. Na zakończenie obchodów obejrzały film pt. Sezon na misia.

Nie zapomnieliśmy również o tradycjach andrzejkowych. Najmłodsi uczniowie 30 listopada bawili się podczas zabawy tanecznej, zorganizowanej przez wychowawczynie – p. Urszulę Buczek, p. Elżbietę Leszczyńską i p. Sylwię Majszyk. Również starsi mogli wykazać się swoimi umiejętnościami tanecznymi podczas dyskoteki, którą zorganizował samorząd uczniowski.

Niedługo później przyszedł Mikołaj. Niektórzy go widzieli, inni otrzymali prezenty z worków, przez świętego zostawionych. Jeszcze inni postanowili swoje prezenty zamienić na atrakcje kulturalno-ruchowe. Przedszkolaki pojechały do Wołomina do kina „Kultura” na przedstawienie pt.  Co się dzieje z Mikołajem?. Wyjazd zorganizowała p. Grażyna Cejmanowska. Uczniowie klas I-III wyruszyli pod opieką swoich niezłomnych wychowawczyń oraz p. Baczewskiej, p. Mudant i p. Pasik na mikołajkowy pokaz filmu trójwymiarowego pt. Renifer Niko ratuje brata. Jeszcze starsi – uczniowie klasy II i III gimnazjum postanowili aktywnie spędzić ten czas i oddali się bez reszty szaleństwom na mińskim lodowisku.  Uczniowie klas IV-VI pod opieką p. Hanny Rozbickiej i p. Dariusza Zwierza pojechali do Siedlec do „Nowego Kina” na prześmieszny horror pt. Hotel Transylwania.

Na koniec jeszcze o dwóch wydarzeniach. Pierwsze z nich – sportowe – zgromadziło miłośników sztuk walki.  Akademia Sztuk Walki, prowadzona przez p. Dawida Matwieja, zorganizowała  Mikołajkowy Turniej Taekwon-do. Wzięło w nim udział ok. 120 zawodników w różnym wieku -  od dzieci sześcioletnich do osób dorosłych. Wśród nich znalazło się kilkunastu zawodników z naszej szkoły. Drugie wydarzenie to zajęcie II miejsca w powiatowym konkursie literackim „Bolesław Prus - wnikliwy obserwator i wrażliwy człowiek” przez Małgorzatę Staszel. Laureatce oraz jej opiekunce – p. Hannie Rozbickiej -  gratulujemy!