Szkoła Podstawowa

Logo szkoły

im. Kardynała

 

Stefana Wyszyńskiego 

 

Stojadła

 

ul. Południowa 20.

 

05-300 Mińsk Mazowiecki

 

Tel: 025 758-22-46

 

sp.stojadla@minskmazowiecki.pl

 

Swiąteczne Stojadła

Ostatnie dni przed świętami mury szkoły w Stojadłach wypełniały dźwięki kolęd Arki Noego. To dzieci z zerówek i klasy III przygotowywały się do występów. Jasełka w wykonaniu 5 i 6-latków pod opieką pań Moniki Komudy i Moniki Żołud mogliśmy podziwiać w czwartek 20 grudnia.

Rodzice, dziadkowie oraz uczniowie klas I- III byli pod dużym wrażeniem i nagrodzili ich gromkimi brawami. Po południu grupy przedszkolne miały spotkania opłatkowe z udziałem rodziców. Ostatniego dnia przed świętami uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli przygotowali spotkania opłatkowe w swoich klasach. Następnie wszyscy mogli obejrzeć Jasełka przygotowane przez uczniów klasy III (gościnnie wystąpiły w nich również 6-latki) pod kierunkiem pani Sylwi Majszyk.

Sukces przedstawienia został powtórzony 13 stycznia w Sanktuarium Św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim. Występ wzbogaciła gra na skrzypcach jednej z uczennic klasy III Marty Król oraz gra na fletach uczennic klasy IV i V (E.Staszel, W.Sarny, G.Żmudzkiej, N.Winnik, K.Karpińskiej)

            19.XII.2012 grupa uczniów z naszej szkoły pod wiele znaczącą nazwą ASY Z 4 KLASY i pod troskliwą opieką pani Urszuli Buczek wzięła udział w Korowodzie Kolędowym 2012 – imprezie organizowanej przez LGD Ziemi Mińskiej w ZS w Jakubowie. Aktywni 4-klasiści w składzie: E.Staszel, N.Wieczorek, M.Paska, D.Pałyska, E.Zgódka, P.Padzik, D.Rosochacki, P.Gniado, D.Kaniewski, B.Ruta zaprezentowali zgromadzonej publiczności fragment Jasełek okraszony śpiewem kolęd i skocznych pastorałek. Aniołowie i pastuszkowie nawiedzili stajenkę betlejemską niosąc dary Jezusowi, a na koniec wraz z Maryją i Józefem zatańczyli dla Dzieciątka „Gore gwiazda Jezusowi”. Miła, gościnna atmosfera towarzysząca konkursowi sprawiła, że bardzo ciepło wspominamy nasz występ w Jakubowie. Mimo iż Korowód zdominowały zespoły miejscowe, jesteśmy dumni, że obok zerówkowiczów z Niedziałki mogliśmy reprezentować naszą gminę w tym konkursie. Już dziś zachęcamy wszystkie miejscowe zespoły artystyczne do udziału w Korowodzie Kolędowym 2013, zwłaszcza, że zgodnie z obietnicą Pana Wójta gospodarzem imprezy będzie zapewne Gmina Mińsk Maz.

  Przed świętami ogłoszono wyniki konkursu „Przebranie na wzór św. Mikołaja” zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski pod opieką pani Katarzyny Sarny. Pierwsze miejsce zdobył Mikołaj Padzik z klasy V, drugie miejsce zdobyła Maja Bajek z klasy III g i trzecie miejsce zdobył Jakub Piotrkowicz z klasy V.

   Dnia 3 stycznia klasy II g i III g pod opieką pań Katarzyny Sarny i Agaty Słodownik odwiedziły Planetarium NIEBO KOPERNIKA  w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W pierwszej części prezentacji na żywo uczniowie obejrzeli interaktywny pokaz „Niebo nad Warszawą”. Uzupełnieniem był film pt. Życiodajny klimat” wyświetlany na ekranie w kształcie półsfery i uatrakcyjniony efektami specjalnymi w postaci ruchów obrotowych widowni.

Wieści sportowe:

15.12.2012. Chłopcy z gimnazjum zagrali turniej o puchar Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki w piłkę siatkową. Turniej odbył się w Starej Niedziałce. Zajęli III miejsce, a od organizatorów zawodów otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Podsumowany został również cykl spotkań gimnazjalnych w sporcie tj. piłka koszykowa i piłka siatkowa dziewcząt i chłopców. Nasza szkoła zajęła II miejsce tuż za sportowcami ze Starej Niedziałki, a od organizatora cyklu otrzymaliśmy nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego.

28.12.2012. Chłopcy ze szkoły podstawowej rywalizowali w cyklicznym turnieju w unihokeja. Zawody odbyły się w sali gimnastycznej w Stojadłach. Są to co tygodniowe zawody, które mają na celu przygotowanie naszych zawodników do zawodów powiatowych i regionalnych. Rywalizacja była ogromna, mecze zacięte ale oczywiście w ramach przepisów i z duchem sportu. Forma rośnie więc jesteśmy dobrej myśli jeśli chodzi o zbliżające się zawody  powiatowe.

05.01-2013. Spotkanie chłopców ze szkoły podstawowej i kolejna edycja spotkań z unihokejem. Równolegle odbywał się turniej w tenisa stołowego o mistrzostwo szkoły.

12.01.2012. Chłopcy z gimnazjum wzięli udział w Pokoleniowym Turnieju w piłkę nożną w Gimnazjum nr 3 im. Janusza Kusocińskiego w Mińsku Mazowieckim. Turniej jest cykliczny i odbywa się w rocznicę urodzin znakomitego olimpijczyka (15.01.1907). Wzięło w nim udział 8 drużyn, a formuła zawodów przewiduje grę czterech gimnazjalistów i jednej osoby dorosłej (nauczyciel, rodzic). Nasi zawodnicy wsparci nauczycielami naszej placówki (Rafał Kielak i Dariusz Zwierz) zajęli piąte miejsce. Nie chodziło tu jednak o tylko rywalizację sportową ale przede wszystkim o udział i uhonorowanie znakomitego sportowca, który zginął tragicznie w Palmirach.

    "Takiego Ojca i pasterza Bóg daje raz na tysiąc lat"tak  o Patronie naszej szkoły Kardynale Stefanie Wyszyńskim powiedział papież Jan Paweł II.

W tym roku 14 stycznia obchodziliśmy Dzień Patrona. Jak co roku rozpoczęliśmy go Mszą Św. w Sanktuarium Św. Antoniego, by modlić się za wspólnotę naszej szkoły, o dary Ducha Świętego i łaskę wiary, ale także o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego. 

To dla nas bardzo ważne, aby ten dzień rozpoczynać właśnie tak, ponieważ wierzymy, że nasz Patron wstawia się za nami, abyśmy tak jak On byli prawdziwymi Polakami.

Po Mszy św. wróciliśmy do szkoły, gdzie uczestniczyliśmy w apelu przygotowanym przez panią Annę Kopka i panią Agatę Słodownik. Uczniowie klasy III gimnazjum przedstawili nam Prymasa Wyszyńskiego jako tego, który całym swoim życiem, szczególnie podczas "nocy totalitarnej", gdy  Kościół w naszej Ojczyźnie był prześladowany, stał na straży prawdy i  wolności należnej  każdemu Polakowi.                                                                                         "Kocham Polskę  bardziej niż własne serce" - mówił Prymas Wyszyński, a Polacy żyjący w tamtych latach nazywali go nie koronowanym królem Polski. My dziś z całą odpowiedzialnością potwierdzamy, że nim był.                                                                                 Apel zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu szkoły.

Naszym ojcom cud się zdarzył, taki raz na tysiąc lat.

Bóg Prymasem ich obdarzył, co był wolny mimo krat.

Narodowi ojcem był, kochał go ze wszystkich sił,

dziś Patronem jest naszym i cnót wzorem...

 

                                                                                   Opracowała: Elżbieta Leszczyńska