Szkoła Podstawowa

Logo szkoły

im. Kardynała

 

Stefana Wyszyńskiego 

 

Stojadła

 

ul. Południowa 20.

 

05-300 Mińsk Mazowiecki

 

Tel: 025 758-22-46

 

sp.stojadla@minskmazowiecki.pl

 

Druga połowa stycznia to czas takich uroczystości jak: Dzień Babci i Dziadka czy bale choinkowe i te wydarzenia dominowały w Zespole Szkół w Stojadłach.

Piętnastego stycznia wychowawczynie klas młodszych, panie Urszula Buczek, Elżbieta Leszczyńska i Sylwia Majszyk zorganizowały wyjazd do teatru Guliwer w Warszawie. Dzieci z klas I-III obejrzały spektakl pt. Calineczka.

            19.01. w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. O godzinie dziewiątej swój bal zaczęły przedszkolaki. Bawiły się w rytmie przebojów przygrywanych przez DJ Kamila. Podczas zabawy zostało zorganizowanych wiele konkursów, w tym również na najpiękniejsze przebranie. Dominowały przebrania: księżniczek, czarownic, wróżek, piratów, spidermanów, zorro i strażaków. Po skończonej zabawie dzieci mogły posilić się smakołykami przygotowanymi przez rodziców.

            W sobotnie przedpołudnie przed balem choinkowym klasy I-III zorganizowały występy dla Babć i Dziadków. Klasa III wystawiła Jasełka, klasa II spektakl "Nie ma tego złego" a klasa I uczciła święto Babci i Dziadka wierszem i piosenką. Wszystkie dzieci wręczyły swoim Dziadkom samodzielnie wykonane laurki. Po przedstawieniu Dziadkowie zaproszeni zostali przez wnuki na słodki poczęstunek przygotowany  przez rodziców.

            Następnie zaczął się bal choinkowy dla klas młodszych. W czasie zabawy odbyły się liczne konkursy z nagrodami. Dzieci poprzebierane w różnorodne stroje bawiły się wspaniale.

            Zabawę choinkową dla klas IV-VI i Ig-IIIg zdominowały tańce dyskotekowe. Wspólnie spędzony czas Rada Rodziców wzbogaciła pysznymi wypiekami. Słodkie były też nagrody w konkursie na przebranie karnawałowe. Otrzymali je: Dawid Jackiewicz z klasy V oraz Karol Gniado z klasy IIIg.

            Dzień 21 i 22 stycznia na stałe zapisał się w naszym przedszkolnym kalendarzu jako Dzień Babci i Dziadka. Również i w tym roku oddziały przedszkolne uczciły te dni programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem pani Moniki Komudy i pani Moniki Żołud. 22 stycznia Babcie i Dziadkowie "spieszyli" się do swoich wnuków, aby wygodnie usiąść i

wysłuchać przygotowanych wierszy, piosenek i życzeń oraz popatrzeć jak tańczą, rapują i odgrywają sceny z "Czerwonego Kapturka". Na koniec, aby jeszcze bardziej upewnić Babcie i Dziadków o swoich uczuciach, wnuczęta wręczyli własnoręcznie wykonane upominki.

            Święto Babci i Dziadka uczciły też młodsze dzieci. "Zuchy" i "Krasnale" wystąpiły z krótkim programem artystycznym przygotowanym specjalnie na tę okazję. piosenki, wiersze oraz układy taneczne dostarczyły wielu wzruszeń, a oklaskom dla małych artystów nie było końca.

            23 stycznia klasy V - VI i wychowawcy, pani Hanna Rozbicka i pan Dariusz Zwierz wyjechali do stadniny koni w Cegłowie, gdzie odbył się kulig. Impreza zakończyła się ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami.

            Dwudziestego piątego stycznia uczniowie klas IIg i IIIg pod opieką wychowawców, pani Katarzyny Sarny i pani Agaty Słodownik "trenowali" jazdę na łyżwach na lodowisku w MOSiR w Mińsku Mazowieckim. Dla części uczestników była to nauka utrzymania się na lodzie, ale większość śmigała niemal wyczynowo. Upadki zdarzały się zarówno jednym jak i drugim.

            Wreszcie rozpoczęły się ferie zimowe. W pierwszym tygodniu, od 28 I do 1 II chętne dzieci i młodzież uczestniczyli w zajęciach sportowych, które odbywały się na sali gimnastycznej. Po dwutygodniowym wypoczynku wszyscy chętnie wrócili do szkoły, aby dalej się uczyć.

Opracowała: Anna Baczewska