Szkoła Podstawowa

Logo szkoły

im. Kardynała

 

Stefana Wyszyńskiego 

 

Stojadła

 

ul. Południowa 20.

 

05-300 Mińsk Mazowiecki

 

Tel: 025 758-22-46

 

sp.stojadla@minskmazowiecki.pl

 

WIOSNO, GDZIEŻEŚ TY?!

List gończy w poszukiwaniu WIOSNY.

Poszukiwana pora roku: wiosna.

Znaki szczególne: brak śniegu, wysokie temperatury, kwitnące krokusy i żonkile, śpiew ptaków.

Usposobienie: pogodne, radosne, zarażające optymizmem.

DLA ZNALAZCY PRZEWIDUJEMY NAGRODĘ – dozgonną wdzięczność wszystkich ludzi.

 

21 marca 2013 roku PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Za oknem ciągle śnieg, a u nas w szkole kolorowo i radośnie! Uczniowie naszej szkoły postanowili powitać wiosnę uroczyście. Klasy I- III  pod okiem p. Urszuli Buczek oraz p. Elżbiety Leszczyńskiej urządziły  pokaz mody wiosennej oraz konkurs na najciekawsze przebranie. Młodzi artyści mogli popisać się swoimi umiejętnościami recytatorskimi, wokalnymi i tanecznymi. Stworzyli również grupowe plakaty pt: „Pani Wiosna”, które wykonane dowolną techniką zdobią szkolne korytarze. Natomiast starsi uczniowie klas IV-VI a także gimnazjum na tą okazję przygotowali konkursy tj: „Jaka to melodia”, „Kocham Cię Polsko” oraz „Karaoke”. Wszyscy z zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy brali udział w atrakcjach przygotowanych przez uczniów wraz z ich wychowawcami. Kulminacją pierwszego dnia wiosny był wybór Marzanny 2013 r. po czym wszyscy razem barwnym korowodem udali się wraz z „Marzanną” przed mury szkoły, gdzie „zimowa panna” została uroczyście spalona i pożegnana.

Oddziały przedszkole powitały wiosnę nietypowo. Ze względu na aurę pogodową dzieci pod opieką pań i rodziców udały się na wycieczkę w celu obejrzenia przedstawienia pt: „Pinokio” do kina „KULTURA” w Wołominie.

            Przyjście wiosny wiąże się z obchodami Świąt Wielkanocnych. W salach zrobiło się kolorowo od pięknych dekoracji świątecznych i ręcznie wykonanych przez dzieci i uczniów pisanek.

Ostatniego dnia nauki przed Świętami Wielkanocnymi odbyło się miłe spotkanie integracyjne klasy I i II. Uczniowie dowiedzieli się o tradycjach wielkanocnych, a potem pod kierunkiem swoich pań, mieli okazję przygotowywać świąteczne potrawy. Dzieci wyczarowywały z jajek ludziki, zwierzątka, pojazdy, nie mogło zabraknąć jaj faszerowanych oraz sałatek jajecznych, warzywnych ozdobionych nowalijkami. W niedługim czasie na stole nakrytym białym obrusem, udekorowanym żonkilami, baziami, pisankami, zieloną rzeżuchą i owsem, zagościły smakowite potrawy przygotowane przez uczniów. Pani dyrektor, zaproszona przez dzieci na „wielkanocne śniadanie” złożyła wszystkim serdeczne, ciepłe życzenia. Następnie dzieliliśmy się jajkiem i mogliśmy zasiąść do stołu. Było naprawdę pysznie, smacznie i miło. Składamy gorące podziękowania nauczycielom i wychowawcom, którzy przypominają symbolikę i znaczenie tych świąt.

Na stole święcone, a obok baranek,
Koszyczek pełny barwnych pisanek
I tak znamienne w polskim krajobrazie
W bukiecie srebrzyste, wiosenne bazie.
Zielony barwinek, fiołki i żonkile
Barwami stroją uroczyste chwile.
W dom polski wiosna
wchodzi na spotkanie,
Gdy wielkanocne na stole śniadanie.

Życzenia Radosnych
Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją
budzącej się do życia
wiosny i wiarą w sens życia.
Pogody w sercu i radości
płynącej z faktu
Zmartwychwstania Pańskiego
życzy dyrekcja i grono pedagogiczne                                                                                Zespołu Szkół w Stojadłach

 

KONKURSY:

Uczniowie Naszej szkoły po raz kolejny  aktywnie uczestniczyli w wielu konkursach.

  • Uczennice Agnieszka Paska kl. I g oraz Małgorzata Paska kl. III g reprezentowały naszą szkołę w czwartej edycji Konkursu Matematyczno-Artystycznego, którego organizatorem jest Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Mińsku Mazowieckim. Pod okiem pani Katarzyny Sarny. Dziewczęta przygotowały plakaty zgodnie z tegorocznym tematem: „Wszechobecna Matematyka” . Uroczysty finał miał miejsce 14 marca 2013r. ( w Światowym Dniu liczby ¶ - pi-day 3.14).
  • Piotr Padzik z kl. IV wraz z Jakubem Jackiewiczem z kl. II g pod kierunkiem p. Dariusza Zwierza brali udział w konkursie wiedzy pożarniczej pt: „ Młodzież zapobiega pożarom ”.
  • Uczennica kl. II g Emilia Rek reprezentowała Publiczne Gimnazjum w Stojadłach      w V Powiatowym Konkursie Matematycznym „Pitagoras”. Miał on miejsce  20 marca 2013 r. w siedzibie organizatora, czyli Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim. Konkurs składał się z zadań testowych oraz problematycznych.
  • 21 marca grupa uczniów przystąpiła do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”. Przez 75 minut zmagali się z pytaniami testowymi za 3,4 lub 5 pkt. Rozsądek nakazywał zachować ostrożność, bo zaznaczenie błędnej odpowiedzi wiązało się ze stratą 25% punktów przewidzianych za to zadanie.             Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które zostaną podane pod koniec maja.
    (opr. Katarzyna Sarna)
  • Dnia 22 marca 2013 roku w Bibliotece Publicznej w Stojadłach odbyły się gminne eliminacje XXXVI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „ Warszawska Syrenka”. Naszą szkołę reprezentowała Ela Staszel z kl. IV, która zakwalifikowała się do etapu powiatowego. Mimo starań nie udało się pokonać licznej konkurencji i zakwalifikować do dalszego etapu konkursu. Życzymy sukcesów w przyszłym roku. Dziękujemy p. Maciejowi Samulikowi za pracę włożoną w przygotowanie uczennicy.

4 KWIETNIA - SPRAWDZIAN WIEDZY SZÓSTOKLASISTÓW

         W dniu 04 kwietnia 2013 roku uczniowie klas szóstych przystąpili do pisania sprawdzianu kończącego naukę w szkole podstawowej. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych uczniowie punktualnie przybyli do szkoły. Wraz z wybiciem godziny 9.00 rozpoczęli pisanie sprawdzianu. Na ich twarzach widać było skupienie i pełną koncentrację, co, mamy nadzieję, przełoży się na wyniki. Pod koniec maja poznamy rezultaty zmagań uczniów.

Ważne rocznice

W naszej szkole dużą uwagę przywiązujemy do rocznic wydarzeń, które są znamienne dla historii Polski. I tak zaraz po świętach obchodziliśmy 8 rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. Wydarzenie to przypominał znicz, zapalony przy portrecie ojca świętego, a także apel, przygotowany przez uczniów klasy III gimnazjum pod opieką pani katechetki Anny Kopki.

10 kwietnia- to rocznica katastrofy smoleńskiej, a 13 kwietnia obchodzony jest jako Dzień Katyński. Gazetka na korytarzu szkolnym i zapalony pod dębem katyńskim znicz – to skromny wyraz naszej pamięci.

  OPRACOWAŁY: Monika Żołud

Urszula Buczek

Anna Przybysz